CEO’lar huzur ve istikrar istiyor

by admin | Cuma, Mar 21, 2014 | 1747 views

TURKCELL CILIVTürk ekonomisinin içinde bulunduğu  durum iş dünyasını gerçekten de oldukça tedirgin ediyor. Zira yapılan projeksiyonların gerçekleşmemesi veya henüz tamamlanmış veya yolda olan yatırımların başarısız olması gibi önemli riskler söz konusu halihazırda.

Bu çerçevede ifade edilen “Herkesin sakinleşmesi ve aynı gemide olduğunu hatırlaması gerektiği” hususu.

Nitekim Twitter’ın kapatılması ve yeni internet düzenlemesi hususları kendisine sorulan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Cilivbu olayla ilgili yorumdan kaçınmakla birlikte son düzenlemeler konusunda daha ziyade politik cevaplar vermeyi tercih etmiş görünüyor. Ciliv’in ifadesi şöyle:


  “Turkcell olarak internete çok önem veriyoruz, önemli yatırımlar da yaptık. Ancak, devletimizin koyduğu kanunlara, kurallara uymak durumundayız”.

Türkiye’de son dönemde artan gerilim için de birkaç kelimeyle şunları ifade ediyor Turkcell CEOsu:

Ciliv görüşlerine şunları da ekliyor: “Uzun dönemli olarak düşünmek lazım. Türkiye’nin geleceğine inanıyorum. Herkesin sakinleşmesi, herkesin aynı gemide olduğunu hatırlaması, hatta herkesin her insana sevgiyle yaklaşması lazım. Ben Türkiye’nin önümüzdeki yıllarda her anlamda çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum” dedi.

Bu arada Bilişimi ülkenin sinir sistemi ve kan damarları olarak nitelendiren Ciliv, “Turkcell olarak işimizi artık sadece iletişim olarak değil teknoloji şirketi olarak görüyoruz. Her sektördeki firmalarla birlikte çalışarak nasıl takım oluruz bunu tartışıyoruz. Dünyada rekabet edecek ürünler yaratan firmaları nasıl sağlarız bunu düşünüyoruz. Ben sektör için çok iyimserim. Dinamik, girişimci, genç nüfusumuz var. Daha çok teknoloji, inovasyon ve de takım oyunuyla birlikte her gün daha iyiye gidebiliriz” diye ilavede bulunuyor.

21.03.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code