CHP kurultay sonucu: Kılıçdaroğlu yine genel başkan

by admin | Cuma, Eyl 5, 2014 | 1159 views

KILICDAROGLU-INCEEvet beklenen oldu ve Kılıçdaroğlu olağanüstü kurultayda yeniden genel başkanlığa seçildi. Kabul etmek gerekir ki İNCE çok etkileyici bir konuşma yaptı. zaten aldığı 400 oy da bunu net olarak gösteriyor. Bundan sonraki kurultayın da net favorisidir bizce, eğer CHP bu arada doğrudürüst bir atak yapamazsa…

CHP’nin Olağanüstü Kurultay’ında Kemal Kılıçdaroğlu 740 oyla yeniden genel başkan seçildi. Muharrem İnce ise 415 oy aldı. Böylece, 1181 delegenin oy kullandığı kurultayda Kılıçdaroğlu yüzde 64.1, Muharrim İnce ise yüzde 35.9 oy aldı.


CHP Kurultay’ında genel başkanlık için yapılan oylamanın sonucu ilginç bir durumu da ortaya çıkardı:
CHP’nin 1218 delegesinden bir bölümü, Genel Başkanlık için Kemal Kılıçdaroğlu’nu ıslak imzalarıyla aday gösterdi, ancak oylama sırasında oylarını Muharrem İnce’ye verdi.

Kurultay’ın başında Genel Başkanlık için başvurular yapıldı.

Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için 944 delege imza verdi. İnce’nin adaylığı için ise sadece 177 delege destek imzası attı.

Genel Başkanlık seçim sonuçları ise, adaylık için verilen bu imzalardan çok farklı çıktı. Kılıçdaroğlu 740 oy aldı. İnce ise Genel Başkanlık yarışında 415 oyda kaldı. Ancak Kılıçdaroğlu’nun aldığı oy sayısı, kendisine genel başkan adaylığı için verilen imza sayısının çok altınnda kaldı. Bu arada toplamda 204 delege, kurultay başında Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için imza verip, oyunu İnce için kullanmış oldu.

Kılıçdaroğlu’nA kazandığı için, İNCE’ye CHP nin ilerideki yeni umudu olabileceğini gösterdiği için ve CHP’ye de demokrasi şampiyonu malum şahısa gereeken dersi vererek parti içi demokrasinin nasıl da mükemmel olabileceğini gösterdiği için sonsuz tebrikler…

KAYNAK: MEDYA/ Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code