CHP Kurultayı için ilk başkan adayı Muharrem İnce

by admin | Pazartesi, Ağu 18, 2014 | 1146 views

MUHARREM-INCE-2
Eylül’de yapılacağı CHP yönetimi tarafından açıklanan kurultay için genel başkanlığa adaylığını koyan ilk kişi
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce oldu. İnce, partideki grup başkanvekilliği görevinden istifa ederek, genel başkanlık için adaylığını açıkladı.

CHP’de cumhurbaşkanlığı seçiminde beklenen başarının uzağında kalmasının ardından parti içinde kriz başlamış ve muhalifler tarafından kurultay istenmişti. Bu arada halihazır Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk rakibi beklendiği gibi Yalova Milletvekili Muharrem İnce oldu. TBMM’de bir basın toplantısı düzenleyen İnce, “Tabii ki ne için bıraktığımı biliyorsunuz. Kurultayımızın tarihi belli oldu, genel başkanlığa aday olacağım” ifadelerini kullandı.


Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle yüklenen İnce, “Partiye demokrasi getireceğim diyen Kılıçdaroğlu gitti, her şeyi tek başıma yapacağım diyen yapı geldi” ifadelerini kullandı.

Kurultayın yapılacağı salon konusunda parti yönetimini eleştiren İnce, “CHP geleneğinde olmayan seyircisiz, baskın kurultay yapılmasını anlıyorum. Millet olmayan sinema salonu gibi salonda kurultay yapılmasını sizler gibi anlıyorum. Bunun için aday oluyorum” diye konuşurken, genel başkan seçilmesi durumunda yapacağı ilk işin de tüzük değişikliği olduğunu söyledi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu ile bir telefon görüşmesi yaptıklarını da açıklayan İnce, “Görevden ayrılıyorum dedim. Basının önünde değil önce size söylemek istiyorum dedim. Nazik bir görüşme oldu” sözleriyle görüşmeyi anlattı.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code