CHP seçim yaklaşırken çok önemli bir proje mi açıklayacak?

ALKISLACHP seçim yaklaşırken çok önemli bir proje mi açıklayacak?

CHP nin seçim propagandası tam gaz devam ederken şu görülüyor. Bu parti yıllardır ilk defa tam koordineli bir seçim çalışması yürütüyor. Bu seçim öncesi büyük ağırlık ekonomik projelere verilmiş durumda ve KK da Allah için gayet de iyi anlatıyor derdini.

Bunlar öyle önemli projeler ki, AKP’nin planlarını tam da dipten sarsmış durumda. Nitekim Davutoğlu ve de amirinin ciddi şekilde stres içinde olduğu görülüyor. Örneğin; Emeklilere 2 maaş ikramiye, asgari ücreti 1500 TL yapma ve de kredi borçlarını yüzde seksen oranda silme vesaire gibi sözler öyle hafif geçilecek vaatler değil.. Nitekim bunlar ciddi bir tesir yaratmış gibi görülüyor büyük seçmen kitlelerinde.

Seçmen (evde oturan dahil AKP seçmeni kastediliyor), biraz dikkatle ve ön yargısız dinlese KK nun söylediklerini çoğunun NET doğru olduğunu ve AKP’nin Türkiye’yi hem ekonomik hem de hukuki ve insani açılardan neredeyse batma noktasına getirdiğini ve gemi battığı takdirde kendilerinin de bu gemide olduğunu kavrayabilecek.


Ama nerdeee? Adamın eline 1000 TL para geçiyor ve güç bela geçiniyor – hatta geçinemiyor. Diğeer tarafta MUHTEREM birilerinin oğulları habire GEMİ ÜSTÜNE GEMİCİK ediniyorlar, VAKIF ÜNİVERSİTELERİ KURUYORLAR (finansmanlar nereden geliyorsa) ve üstelik de bazı SİVRİ ZEKA TİPLER çıkıp dalga geçiyor; “800 TL iyi paradır, geçinilir” filan diye.. Ama “GARİBİM” yine de UYANMIYOR.. Üstüne üstlük eline pankartı alıp mesaj gönderiyor ustasına; “Deh de gidelim.. Çüş de duralım” diye.. Yahu, bir insan “Ben illaki de eşeğim ve eşek kalmak istiyorum” diye bu kadar sebat eder mi? Böyle bir şay var mı dünya yüzünde? Maalesef işte burada kendileri, huzurunuzda..

Neyse, yine de umut ediyoruz ki, bu aşkı acaip şekilde domalmış olanlar dışında bazı “biraz daha aklı başında” AKP liler artık millete reva görülenin farkına varırlar da seçimin sonucuna tesir edecek şekilde davranış gösterirler oylarıyla.. Ne iyi ki bu yönde bazı sinyaller de yok değil.. Zaten birileri bunun için çıldırıyor, ünlü Twitter fenomeninin ifadesine göre sosyal paylaşım sitesinde..

Bu arada yine anlaşılıyor ki, KK esas son bombasını ise seçimden birkaç gün öncesine saklıyor.. Bakalım CHP nin en son kozu olarak sakladığı söz konusu vaat nasıl bir katkı yapacak seçim sonuçlarına.. Ama her halukarda sanıyoruz ki bu seçim malum muhteremin en büyük kabusu haline gelmiş durumda. Zaten bu kabus gerçeğe dönüşmezse, bu sefer kabusun dik alasını yaşayacak olan ülke olacak bizce.. Onun için Allah kabusu bu ülkeye yaşatmasın da kime yaşatırsa yaşatsın diyoruz.

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code