CHP ve kurultayda demokrasi kültürü

by admin | Cuma, Eyl 5, 2014 | 1122 views

MUHARREM-INCE-3
Kurultayda Muharrem İNCE konuşuyor.. Muazzam da düzgün yapıyor bu işi ve söyledikleri son derece kibar, seviyeli ve de dibine kadar gerçek.. Hiç abartmadan söyleyelim; Büyük hatip olduğu sanılan/söylenen ama konuşurken devamlı “öfke, kin ve nefret” saçan ve birçok şeyi de resmen çarpıtan (kibarca söylüyoruz) malum muktedirden çok daha düzgün (ve de gafsız) konuşuyor.. Hem de prompter filan olmadan..

Şimdi sanırsınız ki salonu “ADAM” diye dolduran CHP’liler ilgiyle, sabırla ve en önemlisi saygıyla dinleyecekler.. Ama ne yapsalar beğenirsiniz? Baktılar ki Muharrem İNCE insanları gerçekten de müthiş bir performans gösteriyor ve milleti ciddi etkiliyor, başlıyorlar “Başbakan Kılıçdaroğlu” diye gürültü yapmaya bunun adı tezahürat olamaz çünkü. Gaye İNCE’yi sabote edip konuşturmamak..


İşte her şeyin temelinde yatan “ÇAPSIZLIK” budur bu ülkede. Erdoğan’ın mitinglerini tribün korosu, fanatikler filan diye yeriyorsun.. Bir adam çıkmış cesurca ve liderliğe talip oluyor. Adamı sabote etmeye çalışıyorsun..

Kılıçdaroğlu’nun sık kullandığı tabirle; “Hadi canım sen de..”. Bu fanatik taraftar (??) güruhundan müteşekkil CHP mi kurtaracak Türkiye’yi?

İşte bunun için beğenmediğiniz ve ülkeyi felakete götürdüğünü bas bas bağırdığınız AKP (aynen ve fazlasıyla katılıyoruz) bu az gelişmiş ve eğitimsiz milletin din (bilhassa) duygularını ve ekonomik kaygılarını suiistimal ederek malı götürmeye devam ediyor ve de edecek gibi görünüyor..

Zor dostum zor.. Maalesef..

Bu arada tek kelime ile “BRAVO” DEĞERLİ MUHARREM İNCE.. Hakikaten de yakışırısın bu mücadelenin liderliğine (kimse alınmasın lütfen olur mu).. İnşallah da yakışacağı yere layık görülür…

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code