CHP’de kurultay tarihi belli oldu

by admin | Pazartesi, Ağu 18, 2014 | 972 views

HALUK-KOC
Parti sözcüsü Haluk Koç’un yaptığı açıklamaya göre CHP’de olağanüstü kurultay 5-6 Eylül’de yapılacak.Koç, Merkez Yönetim Kurulu(MYK) toplantısı devam ederken, basın toplantısı düzenleyerek CHP’nin Kurultay tarihini açıkladı.

Koç, Kurultay’ın 5-6 Eylül tarihlerinde düzenleneceğini söyledi ve “Cumhuriyet Halk Partisi Sayın Genel Başkanı tüzükteki yetkisini kullanarak olağanüstü kurultay için çağrı yapmıştı. CHP’nin olağanüstü Kurultay’ı 5-6 Eylül 2014 tarihlerinde Ankara Ticaret Odası(ATO) Kongre Merkezi’nde yapılacaktır. Merkez Yönetim Kurulu bu kararı aldı. Bundan sonra yasal süreci, arkadaşlarımız organizasyon sürecini hazırlayacaklardır. Ben hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtlayan Haluk Koç, CHP’de 5-6 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek Kurultay’da tüzük değişikliğine gidilecek mi, sorusu için “26-27 Şubat 2012 tarihinde hatırlayacaksınız CHP çok geniş kapsamlı bir tüzük değişikliği gerçekleştirmişti. Bu tüzük değişikliğinde parti içi demokrasiyi kurumsallaştırmayı arttıran önemli adımlar atılmıştır. Bu değişikliklerin yaşama geçmesinden sonra bugüne kadar gelen süre içinde yeni tüzükte uygulanan maddelerle ilgili bazı aksaklıklar ortaya çıktı. Bunların düzeltilmesiyle ilgili kapsamı, içeriği, daha sonra tartışılacak, tabi bir tek MYK’nın yetkisinde değil. Tüzük değişikliği ile ilgili CHP’nin tüzüğünde hangi komisyonun ne şekilde oluşturularak nasıl çalışacağı belli. Bu çerçeve içerisinde çok dar kapsamlı tüzük değişikliği de düşünülüyor. Ama sürece bağlı. Daha henüz bu konuda şu madde şu şekilde değişecek, diye belirlenmiş bir yol haritası yok” diye konuştu.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code