CHP’den Ak Parti yöneticisine: “Dolmabahçe’de ne yaptığını anlatsana”

CHP'den AKP li Mahir Ünal'a cevap

İki ezeli hasım parti haline gelmiş bulunan CHP ve Ak Parti arasındaki sözlü sataşmalarda hakikaten de bazı öyle sözler ve ifadeler kullanılıyor ki bunlar adeta akıl tutulması gibi geliyor insana. Örneğin iktidar partisinin CHP ve genel başkanının PKK destekçisi olarak göstermeye çalışma çabaları o kadar vicdansızca ve saçma ki ancak cahil kitleler bunu yer ve böyle kandırılabilir. Pekiyi bizdeki durum ne sizce? cevap belli değil mi?

İşte yine böyle bir polemik neticesinde CHP’den makul bir cevap geldi AKP sözcüsü beyefendiye. Bakın cevapta neler dedi CHP sözcüsü:

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, “PKK’nin güçlenmesine, kollanmasına, himaye edilmesine ses çıkarmayan bir iktidarın, bizim partimize, Genel Başkanımıza söyleyebileceği tek bir söz bile yoktur. Tunceli’de PKK’ye karşı bayraklarımızla yürüdük. Sen ne yaptın? PKK’yi güçlendirdin” dedi.

CHP’li Gök, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun terörün önlenmesiyle ilgili sözlerine ilişkin açıklamalarını anımsatan Gök, CHP’nin terör karşısında her zaman dik durduğunu, Kılıçdaroğlu’nun teröre karşı mücadelesi nedeniyle PKK’nin saldırısına uğrayan tek genel başkan olduğunu kaydetti. İktidarın himayesi sayesinde PKK’nin güçlenmesine, kollanmasına, himaye edilmesine ses çıkarmayan bir iktidarın, CHP’ye CHP’nin Genel Başkanı’na söyleyebileceği tek bir söz bile olmadığını belirten Gök, “Biz ne yaptık? Tunceli’de PKK’ye karşı bayraklarımızla yürüdük. Sen ne yaptın? PKK’yi güçlendirdin. Bir çift lafımız da Mahir Ünal’a var. Mahir Ünal kalkmış partimizi eleştiriyor. Mahir Ünal, Recep Tayyip Erdoğan’ın daha sonra reddettiği Dolmabahçe mutabakatında o koltuklarda oturanlardan biri sen değil miydin? Ne yaptın Dolmabahçe’de? Bunları anlatsana” ifadelerini kullandı.

FETÖ ile mücadelede siyasi ayağa ilişkin tek bir adımın atılmadığını söyleyen Gök, ByLock listelerinin milletvekillerine ilişkin bölümünün açıklanmasını istedi. “Nasıl oluyor da darbeci bir generalin ağabeyi Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı’na getiriliyor?” diye soran Gök, FETÖ ile mücadeleyi “metal yorgunluğu” diye geçiştirmeye çalışan bir “Recep Tayyip Erdoğan zihniyeti” olduğunu kaydetti. “Metal yorgunluğu”nun anlamının çok açık olduğunu dile getiren Gök, “FETÖ ile mücadelede, AKP içerisinde hâlâ o denli FETÖ ile irtibatlı insanlar var ki hangi birini açıklasınlar. Metal yorgunluğu adı altında, FETÖ’cülükten değil, güya kendi partisini temizlemeye çalışacak aklı sıra. O iş öyle olmaz. O iş yüzleşmekle olur. Cesaretle, ‘Benim partimde falancanın irtibatı vardır FETÖ ile. Yollarımı ayırıyorum’ diyebilir mi? Diyemez” diye konuştu.

 

Like it? Share it!