CHP’nin ulusalcıları ve cumhurbaşkanı adayı

by admin | Çarşamba, Haz 18, 2014 | 1119 views

EKMELEDDIN-IHSANOGLU
Bu CHP isimli “güzide” partimiz ne zaman adam olur gerçekten cevaplaması çok zor bir soru..

Esasında bu soruya olumlu bir cevap vermek pek de olası değil ya… Bu “ulusalcı” etiketini bir tek kendilerine yakıştıran tutucu kafalar olduğu veya kendilerini yenilemedikleri müddetçe hakikaten umutsuz bir durum…

İnsan bu kadar “SAPLANTILI”, mantıksız olmaz.. olamaz.. Üstelik de bunların önemli bir kısmı profesör, yazar, entelektüel filan.. Yani cahil de değiller.. Ama tık yok, olaylara bakarak değerlendirerek kendini geliştirme konusunda..

Kardeşim, siz hakikaten siyaset filan yapmayın.. Gidin okullarda ders verin.. Öyle katkı sağlayın topluma.. Zira bu daha hayırlı olacak.. Zira siyaseti “yüzünüze, gözünüze” bulaştırdınız ve bulaştırmaya devam ediyorsunuz..

Örnek mi istiyorsunuz? Muhterem Anayasa profesörü SÜHEYL BATUM’ un devirdiği çamlar (kağıttan kaplan vs), Birgül Ayman Güler’in inanılmaz falsoları ve bunun gibi daha bir sürü faul davranış ve ifade biçimleri..

Bunlar, “ULUSALCI, ATATÜRKÇÜ” etiketi altında inanınız ki CHP’ye yarardan çok daha fazla ZARAR yazıyor..


Şimdi son olarak da İHSANOĞLU ortak aday kimliğiyle açıklandığında CHP’ nin malum şahin (ne olduğu tam da belli değil ya) kanadından gelen tepkiler gündemde..

Yahu be eksik “MANTIKLI” insanlar.. Genel Başkanınız ne diyor? “Arkadaşlar, biz CHP’nin CB adayını seçmiyoruz yalnızca, tüm Türkiye halkının CB adayını seçmek durumundayız”.. Aklı ve mantığı olan kendini şartlanmışlık gibi bir ilkellikten kurtarmış olan insanlara başka bir şey söylemeye gerek var mı acaba? Tabii ki yok.. Ama bu belirli grup laftan anlamıyor olsa gerek.. Çünkü bunlara bu açık beyan da birşey ifade yetmiyor (kendi saplantılarından başka hiçbir şeyin etmediği gibi)..

Bu söz konusu grup genellikle hoca kökenli, hani entelektüel filan.. Ama arkadaşlar strateji denilen bir olaydan da bihaber davranıyorlar.. Buradaki kriter nedir? Kültürlü, tarafsız, köşkte noterlik yapmayacak ve en önemlisi BÖLMEYECEK veya buna alet olmaya hazır olmayacak, saygın bir devlet adamı kimliği… Hangisine ters düşüyor bu aday Allah rızası için? Unutmayalım ki MHP seçmen gözüyle baktığımızda da aynı değerlendirme geçerli.. “İlk etapta” önemli olan malum şahsın köşk yolunu tıkamak ve tarafsız ve “korkusuz” (noterlik yapmayacak) bir adayın çıkmasını sağlamak değil midir?

Ne yapacaktı Kılıçdaroğlu? Ayman’ı mı, Serter’i mi ve hatta belki de BATUM’u mu gösterseydi aday olarak “Bakın işte has be has CHP li, hem de süper ulusalcı cinsinden” diye… ? O zaman tabii MHP seçmeni de üzerine balıklama atlardı bu adayın, değil mi?

Bu grup sözde “HOCA” filan olacak.. Allah korusun sizin gibi hocalardan.. Bu parti yıllardır “keçiboynuzu gibi ne uzayıp kısalıyorsa” sizin gibi “ULUSALCI” etiketinden başka değer tanımayan ve veya hizipçiliği siyaset yapmanın ta kendisi sanan kişilerin bu durumun en büyük sorumlusu olduğu maalesef açıktır..

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code