CHP’ye göre Erdoğan’ile İhsanoğlu arasındaki oy farkı kapanıyor

by admin | Pazartesi, Tem 14, 2014 | 890 views

ERDOGAN-EKMEL
CHP’den yapılan açıklamaya göre en son yapılan anketlerde Erdoğan’ile İhsanoğlu arasındaki oy farkı CHP’nin adayı lehine neredeyse kapanmak üzere. CHP Genel Başkan Yardımcısı Çıray bir açıklama yaparak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için CHP’nin yaptırdığı ankete göre İhsanoğlu’nun oy oranının yüzde 38,1, Başbakan’ınki ise yüzde 39,8 göründüğünü açıkladı.

Buna göre  farkın 2 puana düştüğünü belirten ÇIRAY adil olmayan bir seçim sürecine rağmen İhsanoğlu’na kamuoyu desteğinin hızla yükseldiğine dikkat çekti. Bilindiği üzere muhaalefetin savunduğuna göre “Büyük çoğunluğun adayı olan Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun karşısında devlet, hükümet ve havuz medyası var”.


Aytun Çıray şöyle devam etti: “Daha da önemlisi ‘inkar et ve suçla’ siyasetini çok iyi bilen ve hiçbir değer ölçüsü olmayan biri var. Ekmeleddin Bey kendisine rakip olan malum kişinin iyilik adına sahip olmadığı ne varsa onlara en kamil anlamıyla sahip olan kişidir. İyilikle kötülük arasındaki bu savaşı iyiliğin zaferiyle noktalandırmaya mecburuz. Huzur ve güvenliğimizi bozan, birliğimizi ve bütünlüğümüzü tehdit eden, kutuplaştırıcı bir zorbanın bir daha seçilmemesi gerekir.

Tayyip Erdoğan, Çankaya’ya çıkmak için her şeyi yapmaya, uluslararası anlamda her tavizi vermeye hazırdır. Cumhurbaşkanı olabilmek için terörist başı ile kirli ittifak pazarlıkları yapmaktadır. Erdoğan, sayın İhsanoğlu’na karşı emrindeki devlet güçlerinin yanı sıra bölücülerle bir şer cephesi kurmuştur. Bu cephe Tayyip Erdoğan ve PKK cephesidir. Mübarek ramazan ayında bu şer cephesine destek vermek haramdır. Ekmeleddin İhsanoğlu’nu beğenmeyip sandığa gitmeyecek olanlar gelecekte torunlarına ülkenin bölünmesine nasıl seyirci kaldıklarını anlatmak zorunda kalacaklar.”

Çıray konuşmasını şöyle bağladı: “Bence Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının oyu kimsenin cebinde değil, ikinci turda kendi özgür iradesiyle kararını verir. Emir – kumanda sistemiyle kimse kimseye oy verdiremez”.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code