CHP’ye göre “Hayır” oyları yüzde 46 ile önde gidiyor

by editor | Pazar, Şub 19, 2017 | 515 views

Referanduma tam gaz yaklaşılırken, CHP’den hayır oylarının öne geçtiğine dair açıklama geldi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, son anketlerde ‘partili cumhurbaşkanlığı’nı hedefleyen anayasa değişikliği referandumunda ‘Hayır’ın önde olduğunu gösterdiğini belirterek, “Terör örgütleri iktidarın ve Bahçeli’nin yönteminden çok memnun” dedi. HAZİRAN’ın Manisa’da düzenlediği panelde konuşan Özel, son anketlerde ‘Hayır’ oranının yüksek olduğunu belirterek, “Yüzde 41 kesin ‘Hayır’ diyor. Bir yüzde 32-34 var, kesin ‘Evet’ diyecek. ‘Kararımı değiştirebilirim’ diyenler üzerinden baktığımızda onların önemli bir kısmının ‘Evet’e daha yakın olduğunu görüyoruz. Mesele yüzde 16’lık bir kararsızın ne diyeceğinde geliyor düğümleniyor” dedi.


Son günlerde kampanyasının etkisiyle ‘Hayır’ oyunun oransal olarak artış gösterdiğini kaydeden Özel, son rakamları şöyle anlattı: “Yüzde 43 olan ‘Evet’ 41’e, 41’de olan ‘Hayır’ yüzde 46’ya yükseldi. İki puan gerideydik, dört ila altı puan ileriye geçtik” dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ısrarla ‘Evet’ demesine rağmen parti tabanını yüzde 80’inin ‘Hayır’dan yana olduğunu söyleyen Özel, “Bu referandum hepimiz için Allah’ın bir lütfudur. Bu referandumda 15 yıldır kendi hegemonyasını kuran, kendi hegemonik dilini ele geçirdiği devlet imkanlarıyla besleyen, sizin doğrunuzun 2.5 televizyon kanalında, yaşatmak ve gözümüz gibi bakmak zorunda olduğumuz üç dört gazetede ifade edilirken; onların 47 televizyon kanalı, 25 gazetesiyle kendi yanlışlarını anlatmaya çalıştıkları bir süreçten sonra şimdi işler ne olursa olsun onlar için ters gidiyor” diye konuştu.

KAYNAK: DİKEN

Like it? Share it!