Çocuklarınız gerçekten de “sanatla büyüsün” ister miydiniz?

ATOLYE-2
Vatandaşı soymanın artık çok olağan – standart ekmek parası kazanma – olarak algılandığı ülkemizde ekmeğini topluma gerçekten de değerli bir şeyler sunarak hak edip kazanan insanlarımız da var.. Umut edilir ki bunların sayısı soyguncuların sayısını kat be kat geçsin.. Geçsin ki dünya yaşanılabilir bir yer olsun yine..

Örneğin, entelektüel halkımızın BİÇ diye andığı bir özel plaj girişinin 50-100 TL, tostun 30-40 TL olduğu bir dönemde, çocuğunuzun aylık 100 TL bedel karşılığında bir sanat öğrenmesini sağlayabilen ve dolayısıyla kaliteli ve seçkin bir birey olarak yetişmesine ciddi katkı sağlayan insanlar ve teşebbüsler de mevcut..

Örneğin bunlardan biri de İzmir’de hizmet veriyor. SEMİHA VARIŞ isimli bir güzel sanatlar mezunu hanımefendi uzun süredir 4-12 yaş arası çocukları sanat konusunda eğitiyor ve onlara uygulamalar yaptırıyor.. İsterseniz gelin daha yakından bakalım Semiha Hanım’ın çalışmlarına.. (EDİTÖR)

SEMIHA VARIŞ

SEMIHA VARIŞ

Atölyenin adı, “SANATLA BÜYÜYEN ÇOCUKLAR ATÖLYESİ” ve bu çalışmalara 4-12 yaş arasındaki çocuklar katılabiliyor.

Çalışmalarda kuru boya, suluboya, pastel boya, guaş boya, akrilik boya, mürekkep, seramik hamuru, atık malzemeler ve baskı malzemeleri kullanılıyor.


Burada, farklı boyaların teknik çalışmaları, renk çalışmaları, boya yapımı, seramik hamuru ile üç boyutlu çalışmalar, maske ve kukla yapımı, parmak boya çalışmaları, kraft çalışması, portre çalışması, ünlü sanatçıların eserlerini tanıtıcı çalışmalar, leke çalışmaları, soyut çalışmalar, hayal ve duygu çalışmaları, taş boyama gibi pek çok yaratıcı sanat etkinlikleri yapılıyor…

Sanatla Büyüyen Çocuklar Atölyesi’nde çalışmalar, haftada bir gün, tercihe göre hafta içi 18.00’den sonra ya da Cumartesi günleri yapılıyor. Çalışmalar isteğe bağlı olarak bireysel ya da grup halinde gerçekleştiriliyor ve gruplar en fazla 6 çocuktan oluşuyor…

SEMIHA-COCUKAtölye, Tarihi Kardıçalı Hanının 2. Katında faaliyet gösteriyor. Aynı handa Keman yapımı, Seramik, Çini, Heykel, Sahne Makyajı, Maske ve Kukla, Tango, Fotoğraf, Takı, Grafik, Web tasarımı gibi alanlarda atölyeler mevcut. Atölyeye katılan çocuklarla çalışma sonrasında atölye ziyaretleri yapılıyor ve bu yolla da çocuğun farklı disiplinleri tanıması hedefleniyor. Ayrıca atölyenin K2 Sanat Merkezi’nin bulunduğu katta olması, çocuklara orada düzenlenen sergileri görme imkânı sunuyor..

Ücret konusunda bir fikir vermek gerekirse 4-12 yaş arası çocuklar için aylık 100 TL olduğunu anlıyoruz. Tabii ki yetkili ile temas edilerek bunu teyit etmek yerinde olacaktır.

Adres: Cumhuriyet Blv. No: 54K:2 / 201 Büyük Kardiçalı Han Konak, 35000 İzmir, Turkey
Telefon: 0507 4834992  –  İnternet Sitesi: http://sanatlabuyumek.blogspot.com.tr/

ÇALIŞMALARDAN RESİMLER

FACEBOOK SAYFASI

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code