Cumhurbaşkanı danışmanından beyanat: “Halk kendi Devletini kurmak için adım atıyor”


Türkiye maalesef çok büyük sıkıntılara gebe… Hem de uzun süredir… Anayasa oylamasına 3-5 gün kala bir Cumhurbaşkanlığı baş danışmanı öyle bir tweet atıyor ki ortalık toz duman oluveriyor. Tweet mesajında şunu diyor bu “danışman”:”Halk kendi Devletini kurmak için adım atıyor, 16 Nisan Kutlu Olsun”.. İnsanlar da doğal olarak endişe duyuyorlar tabii; “Hani rejim değişikliği filan yoktu, demek bir gizli ajandası var muktedir kişinin”


Evet olaylar bir türlü dinmek bilmiyor bu ülkede ve iktidara sahip parti (esasına bakarsanız kişi) adım adım ülkeyi kendi kafasındaki modele doğru götürüyor, mecliste kendi adlarına kendi fikirleriyle karar verme iktidarından yoksun malum vekiller yüzünden.. O vekiller ki oraya gelirken millet adına çalışacakları yeminini yapmışlardı, ama daha okumadıkları bile anayasa teklifinin altına imzalarını koyuverdiler, iktidarın talimatıyla.

Evet, haber gerçekten de çok rahatsız edici ve aynen şöyle;Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Mehmet Uçum, “Halk kendi Devletini kurmak için adım atıyor, 16 Nisan Kutlu Olsun” paylaşımında bulundu. Böylece bir başdanışman daha bir şok edici beyanata imza atmış oldu. Uçum, Twitter’daki hesabından yaptığı paylaşımda, “Sessiz değil Halkımız gümbür gümbür bir Devrim yapıyor farkında mısınız. Halk kendi Devletini kurmak için adım atıyor, 16 Nisan Kutlu Olsun” ifadelerini kullandı.

Ülkenin işi bu kafalarla ve niyetle gerçekten de zor. Önümüzdeki günlerde Allah kolaylık versin bizlere.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!