Cumhurbaşkanı Gül: Gelecekle ilgili siyaset planım yok

by admin | Cuma, Nis 18, 2014 | 1112 views

ABDULLAH GÜLCumhurbaşkanı Abdullah Gül’den ilginç sürpriz açıklama geldi. Gül Kütahya’da gazetecilerin sorularını cevaplarken “Gelecekle ilgili siyaset planının olmaadığı” şeklinde ifade kullandı.

Bugünkü şartlar çerçevesinde gelecekle ilgili siyaset planının olmadığını paylaşan Cumhurbaşkanı Gül, “Şu an cumhurbaşkanı olduğum için bazı konuları açık konuşamıyorum” ifadelerini kullandı


Güş şöyle dedi:

“Bugünkü şartlar çerçevesinde gelecekle ilgili siyaset planımın olmadığını paylaşmak isterim.” diyen Gül, şu an cumhurbaşkanı olduğu için bazı konuları açık konuşamadığını belirtti. Gül, arkadaşlarıyla konuşarak tartışacakları ve bir karara varacakları görüşünü yineledi.

Bazı çevreler tarafından Tayyip Erdoğan’ın alternatifi hatta rakibi olarak gösterilen Gül böylece çok açık olarak Erdoğan’ın yolunda bir engel teşkil etmeyeceğini de açık etmiş oldu, bizce. Bu durumda Erdoğan’a alternatif olarak bazılarının umudu olan Gül’ün yerine, muhalefetin de etrafdında birleşebileceği alternatif bazı isimlerin aday olarak öne çıkarılması keyfiyeti de belirgin hale gelmiş oldu.

18.04.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code