Cumhurbaşkanı Gül: “Hiç kimse bu benim cebimde demiyor”

GUL-LETONYA
Köşk seçimleriyle ilgili olarak tartışmalar sürerken Cumhurbaşkanı Gül’den “anlamlı” açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Letonya Cumhurbaşkanı Andris Berzins ile Çankaya Köşkü’nde yaptığı görüşmenin ardından düzenlediği basın toplantısında kayda değer ifadeler kullandı.


Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili olarak Gül “İkimiz konuşacağız deyince farklı farklı eleştiriler duyuyorum. Hiç kimse şimdiden bu benim cebimde dememektedir” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Gül, cumhurbaşkanılğı adaylığı ile ilgili soruya “Başbakan ile konuşacağız dedim. Yakında konuşacağız. Tabii ki ikimizle ilgili bir konu, başka adaylar da söz konusu olacaktır. Neticede Türk halkı karar verecektir. Hiç kimse şimdiden bu benim cebimde de dememektedir.” şeklinde yanıt verdi. Cumhurbaşkanlığı için son kararın mayısta verileceği biliniyor.

Bu arada, Gül  “MİT Yasası” ile ilgili soruya da “yakından takip ediyorum. İlgili bakanı ve müsteşarı çağırıp fikirlerimi söylemişimdir. Bu tip yasalar tartışmalı konulardır işin doğası gereği. Gayet dikkatli bir şekilde görüşlerimi paylaşıp tavsiye ettim. Nihayetinde yasayı TBMM yapar” şeklinde yanıt verdi.

17.04.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code