Cumhuriyet gazetesine destek ciddi anlamda büyüyor

cumhuriyet-operasyon

CHP’liler, gazeteciler, sendika, sivil toplum örgütü ve meslek örgütü temsilcileri Cumhuriyet gazetesine destek ziyaretinde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak: Türkiye’de bir diktatörya darbesi var ve toplumu bilgilendirecek, aydınlatacak herkesi toplayarak Türkiye’de önlerindeki tüm engelleri kaldırmaya çalışıyorlar. Eğer bir karikatürcüye kadar bu iş gelmişse Türkiye’nin vay haline. Dimdik durmak lazım.


CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu: AKP’nin darbesi ile karşı karşıyayız. Cumhuriyet Gazetesi, Cumhuriyet’in sembollerinden biridir. Cumhuriyet Gazetesi’nde amaç kayyıma teslim etmektir. İzin vermeyiz.

CHP Milletvekili Süleyman Çelebi: Cumhuriyet’e yapılan demokrasiye, Cumhuriyet değerlerine, Atatürk devrimlerine operasyondur. Bir rövanş almadır. Lafın bittiği noktadayız.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş: AKP iktidarı Cumhuriyet ile olan hesaplaşmasını bu kez Cumhuriyet gazetesi üzerinden yapıyor. Çünkü biliyor ki Cumhuriyet Gazetesi susturulursa Türkiye’deki çağdaşlık, laiklik ve modern yaşam tarzının sözcüsü susar.

CHP Milletvekili Mahmut Tanal: Cumhuriyet kurulduğu günden bugüne demokrasi, hukuk devleti, özgürlükleri savundu. Gün birlik ve dayanışma günü. Faşizme karşı omuz omuza vermenin günüdür.

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu: Bu gazete bütün darbelerde mağdur olmuş bir gazete. Bu gazeteye darbeci, terörist demek akla ziyandır.

KAYNAK: CUMHURİYET

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code