Dağa çıkarılan 134 çocuk geri dönüyor mu?

by admin | Pazar, Haz 29, 2014 | 939 views

COCUKLAR-KACIRILAN
Bağımsız ve hiçbir şeyden korkusuz devletimizde işler bakın nasıl yürüyor:

Malum olduğu üzere bundan bir süre önce 134 çocuk malum örgüt tarafından dağa kaçırılımış ve bunların militan olarak yetiştirilmesi gibi bir endişe hakim olmuştu, ailelerinde.. Devletin muhtelif kademelerinin talebi de kale alınmamış ve örgüt bu çoccukları iade etmemişti ailelerine..

Şimdi ise, İmralı’daki malum şahıs bir talimat göndererek çocukların serbest bırakılmasını istedi örgütten… Nasıl ama, devletin yapamadığını adam bir cümle ile yaptırıveriyor.. Bayağı forsu var demek ki, en az devlet kadar ve hatta daha da fazlası…


Habere göre, Diyarbakır’daki çözüm çalıştayına katılan Kürt aydın ve STK temsilcileri de kaçırılan çocukların bir an önce ailelerine teslim edilmesi gerektiği görüşünde ve iddia edildiğine göre “134 çocuk bu hafta içinde bırakılacak. Çünkü devletin attığı adımlardan sonra 16 ve 18 yaş altı çocukların da annelerine teslimi gerekiyor. İfade edildiğine göre “Sadece devletten adım beklenmez. PKK’nın en acil, en can yakıcı, ileride provokasyona sebep olabilecek annelerle ilgili sorunu çözmesi gerekiyor.”

Başka bir ifafdeye göre de “Çözüm paketinin Meclis’e sunulmasının ardından Kürt toplumunda büyük bir umut ve bekleyiş oluştu ve çocuklar bayramdan önce annelerinin yanında olmalı”.

İmralı’da ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan’ın dağdaki 134 çocuğun anne ve babalarına teslim edilmesi talimatı verdiği, bu mesajını kendisini önceki gün İmralı’da ziyaret eden HDP heyeti üzerinden ilettiği öğrenildi. Kandil’deki dağ kadrosunun talimatın gereğini kısa sürede yerine getirmesi bekleniyor. Bu durumda çocukların, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve HDP’lilerden oluşan bir heyet tarafından Habur’dan Türkiye’ye getirileceği ve ailelere teslim edileceği ifade ediliyor.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code