Dağdaki çobanın oyuyla benim oyum bir mi?

by admin | Salı, Ağu 4, 2015 | 1469 views

OPINION-2Bir foto model genç hanımefendi bir müddet önce bu söylemi bir televizyon programında kullandığında, bütün “DEMOKRAT” kardeşlerimiz genç kadının üzerine çullanmıştı… Bir çarmıha germedikleri kalmıştı..

Bugün Parametre programında Değerli Deniz Zeyrek kardeşimiz de aynı konuya değinerek (bir vesile ile) kendisine vaktiyle yapmış olduğu eleştirileri yineledi.. Bir kere daha nasıl bir demokrat anlayışına sahip olduğunu görmüş olduk bu vesileyle..

Şimdi biz kendisine buradan sormak istiyoruz – bütün sevgi, saygı ve naçizane takdir duygularımız geçerli olmak üzere; Sevgili Zeyrek,

“kocasının gidip oraya vereceksin ulan” talimatıyla gidip oy veren (maalesef) eğitimsiz ve de çaresiz kadının oyu”
“deh de gidelim çüş de duralım” zihniyetinin takım tutmaktan da öte saplantısına sahip ama neyi neden desteklediğinin bile farkında olmayanların oyu
veya gerçekten de “dağdaki çobanın” sembol olarak refere edildiği, ama esasında Türkiye’nin meseleleri hakkında hiçbir fikri olmayan veya namus, yolsuzluk filan gibi kavramların farkında bile olmayan belirli kitlenin oyu


neyi, neden istediğini bilerek ve kimsenin EMRİ veya TALİMATI olmaksızın – hatta veya silah gölgesi altından olmadan – oy verme olanağına/becerisine sahip vatandaşın oyuyla aynı değere sahip midir?

Yani demokrasi veya demokratik kavramlarını bir an için bir kenara koyup, vicdan ve matığınızla düşündüğünüzde (hatta ülkenin menfaati açısından) sizce adil midir bu durum?

En son sorum da şu olsun izninizle; Bir tır kamyonunuz var. Bunu işletecek yürütecek bir şoför ihtiyacınız söz konusu. İş ilanınıza müracaat edenlere ilk sorunuz şu mu olur acaba; “Ehliyetin var değil mi?” ve de “kaç yıllık?” vesaire.. Yani ehliyeti olmayana kamyonu teslim etmeyeceksin… Türkiye’de ehliyeti (maalesef) olmayan maalesef çok ama çok vatandaş var mı yok mu?

Ne yapmalı pekiyi? Durumun vahametinin farkında olarak acilen “önce eğitmek” lazım tabii ki, söz konusu ünlü kişiyle aynı tartıya çıkarmaya gayret etmeden önce.. Gerçekler acıtır, malum. “İdeali” seslendirirken gerçekleri de unutmak gerçeğin tam da kendisine haksızlık olmaz mı?

Deniz Zeyrek kardeşimize sevgiler ve de tabii ki saygılarla

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code