Davutoğlu 64. hükümeti açıkladı

DAVUTOĞLU-EL-SALLAMAEn sonunda ve seçimden ancak günlerce sonra sarayla başbakan arasındaki görüşme yapılıp netice verdi ve öyle de anlaşılıyor ki BB ‘ın pek de insiyatifini kullanabildiği izlenimini vermeyen (diğer bir deyişle sarayın istekleri paralelinde) bir bakanlar kurulu oluşturuldu.

Buna göre beklenen de gerçekleşti ve sarayın isteği doğrultusunda (daha önceden zaten veto yemiş olan) bütün piyasanın gözünün içine baktığı BABACAN takımın dışına itildi. Yani, ülkemizdeki mevcut rejime göre ülkeyi yönetme yetkisine sahip Başbakan değil de, SARAY dediğini yaptırmış oldu memuruna.  Zaten gerekli kişilerin uygun makamlara yerleşmiş olduğunu da görüyoruz böylece: Saray’ın damadı Berat Bey Enerji Bakanı, malum havuz medyasını oluşturmada oldukça önemli katkısı olduğu söylenen Binali Bey’de yine sistem içinde en uygun yer olan Ulaştırma Bakanlığı’nın başında. Hayırlı olsun vatana…


Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı 64. hükümette AK Parti Ankara Milletvekili Ali Babacan yer almıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı oldu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu 64. hükümeti açıkladı. Ekonomi yönetiminde yer alacak yeni isimler dikkat çekti. Yeni hükümette en dikkat çeken noktalardan biri eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Milletvekili Ali Babacan’ın kabinede yer almamasıydı.

Yeni hükümette, ilk kez kabinede yer alacak isimlerden biri de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı, AK Parti İStanbul Milletvekili Berat Albayrak olacak. Enerji uzmanı olan Albayrak, Enerji Bakanlığı görevine getirildi.

Demokrat Parti Başkanlığı görevindeyken, AK Parti’ye geçen Süleyman Soylu, ilk kez kabineye girdi. Soylu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı oldu.

Mehmet Şimşek Başbakan Yardımcısı olurken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ve Ulaştırma Bakanı ise Binali Yıldırım olarak açıklandı. Piyasalar Ali Babacan ve Mehmet Şimşek’in yeni kabinede yer alıp almayacağını merak ediyordu. Yeni kabinenin açıklanmasının ardından dolar 2.88’i aştı.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code