Davutoğlu’nun üzerinde Demokles’in kılıcı

OPINION-2AKP’ nin kongresi yapıldı bitti.. Ama Başbakan’ın üzerindeki Demokles’in Kılıcının gölgesi kalkmadı.. Kalkmak şöyle dursun daha da kuvvetli olarak sallanmaya devam edecek şimdi o kılıç. Zira 900 den fazla delegenin imzasının saraydaki kişinin cebinde durduğu anlaşılıyor.. Başbakan sarayın istek ve arzuları (talimat demiyoruz kşbarlık olsun diye) hilafına herhangi bir adım attığı anda ona yerini/statüsünü ve gücünün ölçüsünü hatırlatmak üzere, anında..


Evet maalesef ve resmen bile bile lades tarzı bir oyun desek hiç de abartı olmayacak doğrusu. Sen biliyorsun ki güç sende değil, sarayda oturan kişide. Pekiyi sen ne iş yapıyorsun? “Ülkeyi idare ediyorum, ya”.. Kendi bildiğini, inandığın gibi mi, yoksa saraydaki kişinin menfaatlerine halel gelmeyecek şekilde onun istediği gibi mi? İkincisiyse ben şahsen almayayım, teşekkkür ederim.. Nasılsa alan arkadaşlar var, görüldüğü üzere..

Evet bu konuda çok yalın ve çarpıcı bir haber/yorumu “900 imzalı hayalet” başlığı altında Nuray BABACAN yazmış. Okumakta fayda var, doğru bilgilenmek ve de etrafımızı da bilgilendirmek için.. ki insanlar görsün ülke nasıl idare ediliyor, tek bir adamın buyruğu altında resmen.

Haberin linki: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/30058990.asp

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code