DBP’li belediye başkanları Ahmet Türk ve Emin Irmak gözaltına alındı

by admin | Pazartesi, Kas 21, 2016 | 711 views

ahmet-turkHükümetin teröre karşı başlattığı kampanya çerçevesinde tutuklamalar devam ediyor ve bu kapsamda Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk ve Artuklu Belediye Eş Başkanı Emin Irmak’ da gözaltına alındı. Türk kısa süre önce görevden alınmış, yerine Mardin Valisi Mustafa Yaman kayyım olarak atanmıştı. Türk’ün sabah saatlerinde Yenişehir ilçesindeki evine giden polisin arama kararı da var. Her iki başkan da Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) üyesi.


Terör örgütlerine karşı yapılan mücadeleyi vatandaşların çok büyük bir kesimi (bu satırların yazarı da hiç şüphesiz) desteklemekle birlikte, yapılan uygulamaların hepsinin gerekli olup olmadığı ve kurunun yanında yaşın da yanıp yanmadığı çok büyük bir soru işareti olarak görülüyor.

İktidar ve Yönetimi elinde bulunduranlarla adaleti temsi eden yargıya Alllah akıl fikir ve vicdan eksikliği vermesin diyelim en yumuşak ifadeyle. Çünkü öyle bir resim var ki bazı hırs ve kin gibi duygular yüzünden ülke kötü bir kanala sürükleniyor sanki… Bazı insanlar da – ister beğenilsin ister beğenilmesin – böyle düşünüyor.. ve de ÜLKENİN GELECEĞİNDEN CİDDİ ENDİŞE EDİYOR.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code