Dekosor’ile “Ev Alışverişi” Tek Noktada

dekosor-3İnternetin her geçen gün hayatımıza biraz daha girdiği bu çağda, neredeyse her gün yeni bir internet projesi karşımıza çıkıyor. Kimisi açıldığı anda tutarken kimisi milyonlarca TL yatırım yapıldığı halde insanlar tarafından benimsenmiyor. Bu gün size ev dekorasyonu üzerine geliştirilmiş bir internet projesinden bahsedeceğim. Bahsedeceğim internet sitesi dekosor.com Bu internet sitesi diğer e-ticaret sitelerine göre çok daha farklı bir konsept ile çalışıyor. Dekosor ev dekorasyonu ile ilgili satış hizmeti veren bütün e-ticaret sitelerini bir arada barındıran bir yapıya sahip. Aslında kendileri hiçbir ürün satmıyor, sadece ürün satan firmaları tek bir çatı altında toplamayı hedeflemişler. Böylelikle kullanıcıların zamandan tasarruf sağlaması ve tüm ürünleri tek sayfada görmesi hedeflenmiş. Avrupada birçok örneği olan bu konseptin Türkiye’de tek temsilcisi şu an için dakosor. Ama çok yakında kopyalarının çıkacağından şüphe yok.


dekosor-2Bu konsept ile hedeflenen aslında e-ticaret sitelerinde harcanan vakti minumuma indirmek ve kullanıcılara tüm ürünleri tek sayfada göstermek. İnternet üzerinden alışveriş yapmayı seven insanlar tarafından oldukça sevilen bu proje sayesinde kullanıcılar 15 tane internet sitesini gezmek yerine tek sitede aradığı ürünün tüm modellerini görüntüleyebiliyor. Üstelik sitede bulunan indirimli kategorisi ile dekosor’un anlaşmalı olduğu alışveriş sitelerindeki tüm indirimli ürünleri tek sayfada görüntüleyebiliyorsunuz. Bu da kampanyaları kaçırmak istemeyenler için oldukça önemli bir fonksiyon. Ucuz ev gereçleri arayanlar dekosor’un indirimli bölümünde ürünün kategorisini seçerek indirimde olan ürünlerin tümüne ulaşabilir. Bu konsept alışveriş tutkunları tarafından oldukça sevilmişe benziyor, dekosor 6 ay gibi kısa bir süre önce açılmış olsa da şimdiden günlük 10.000 tekil ziyaretçi gibi bir sayıya ulaşmış. Anlaşmalı olduğu firma sayısı ise 10’u geçmiş durumda. Dekosor’u hayata geçiren ideal internet e-ticaret ve danışmanlık hiz. genel müdürü Deniz Ulus ile yaptığımız görüşmede Deniz hanım alışveriş tutkunları tarafından dekosor projesinin oldukça ilgi gördüğünü ve bu konsepti diğer sektörlerde de hayata geçirmeyi planladıklarını bizlere aktardı.

Aklınıza bu insanlar ürün satmıyorsa nereden para kazanıyor sorusu gelebilir. Bu iş modelinde gelir kaynağı e-ticaret sitelerine gönderilen ziyaretçilerden oluşuyor. Dekosor anlaşmalı olduğu internet sitelerine gönderdiği her ziyaretçiden kazanç sağlıyor, sütelik gönderdiği bu ziyaretçiler alışveriş yaparsa satılan ürünün karından da gelir elde ediyor. Tüm bunların dışında bir de sitedeki kategorilere yerleştirdiği reklamlardan kazanıyor.

Editör: B.A.H

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code