Demek ki dünyanın özgürlük ve demokrasi bekçisi ABD’de bile basına sansür oluyormuş

Donald Trump ve Basın Yasağı
Bizler ülkede basına uygulanan sansürden son derece rahatsız olup bundan her fırsatta şikayet ederken, özgürlük ve demokrasinin yeryüzündeki “YILMAZ” jandarması ABD’de bir BAŞKAN hepimizi hayretler içerisinde bırakacak bir şekilde BASINI AFOROZ ETTİ. İster inanın ister inanmayın, “Arkadaş siz bizim basın toplantılarımıza giremezsiniz, yasaklıyorum” deyiverdi. Evet bunu yapan ABD’nin yeni “OLAY”  BAŞKANI Donald Trump’ın tam kendisi…


Aralarında The New York Times ve CNN gibi medya devlerinin de bulunduğu bazı yayın organlarının, Beyaz Saray’daki basın toplantılarına artık alınmayacağı öğrenildi. Bugün yapılacağı duyurulan Beyaz Saray’daki olağan basın toplantısına giden bazı muhabirler, Beyaz Saray’da bir sürprizle karşılaştı. Bazı yayın organlarının muhabirleri, basın toplantısının yapılacağı salonun kapısından içeri alınmadı. ​Beyaz Saray’da sözcü Sean Spicer’ın yapacağı basın toplantısına alınmayan yayın organları arasında, CNN, New York Times, Politico, BBC, Los Angeles Times, Buzzfeed ve The Times da var.

Beyaz Saray’ın bu kararına tepki olarak, içeriye girmesine izin verilen bazı yayın organlarının temsilcileri, uygulamayı protesto etmek için toplantıya katılmadı. The Associated Press ve Time, karara tepki olarak basın toplantısına girmeyen yayın organları.

Vay be günümğzde öyle şeyler oluyor ki hani bir deyiş var ya “Olmaz olmaz deme olmaz olmaz”, işte onun doğruluğu bir kere daha ortaya çıkmış oluyor.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!