Demirtaş, İhsanoğlu’ndan beklediği pası alamadı

by admin | Pazartesi, Tem 7, 2014 | 938 views

IHSANOGLU-DEMIRTAS
HDP başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Selahattin DEMİRTAŞ çatı adayı İHSANOĞLU’na pas atmış ve Bahçeli’nin Demirtaş’ın adaylığı ile ilgili olumsuz sözleri hakkındaki yorumunu istemişti. İhsanoğlu ise  şu ana kadar hep olduğu gibi son derece seviyeli ve düzgün bğir üslup ile Demirtaş’ın kendisini çekmek istediği “dövüşme” alanına girmedi bile.


İhsan oğlu bu konu ile ilgili olarak şunları söyledi: ” Cumhurbaşkanı adaylığı için şartlar hukuk tarafından belirlenir. Sayın Demirtaş’a Cumhurbaşkanlığı konusunda milli egemenliğimizin tecelli ettiği Yüce Meclis’in vekilleri teveccüh göstermiştir”.

İhsanoğlu açıklamayı mikroblog sitesi Twitter’dan açıklama yaptı ve şunları da ilave etti: “YSK’nın resmen kabul ettiği her aday bizim demokratik yarıştaki saygıdeğer rakibimizdir.”

Daha önce HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın cumhurbaşkanı adayı olmasını değerlendiren Bahçeli, “Türkiye’ye düşmanlık besleyen, cumhuriyete diş bileyen, milletin varlığına ve birliğine saldıran bu PKK’lının cumhurbaşkanı adaylığı, yasalara aykırı olmakla kalmayıp milli ruha hakarettir. Ümit ederim ki YSK, bunu da değerlendirmeye alacak, terörün kuyruğu olmuş, bölücülüğün dümeninden tutmuş bu Eşbaşkan hakkında detaylı ve ayrıntılı incelemeyi yapacaktır” demişti.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code