Demokrasi & tolerans örneği: “Çıkarın Dündar p …ni listeden”

CAN-DUNDAR-1Malum, bir “BAŞ” ÖĞRETMENİMİZ var; Hani devamlı olarak “nasıl ileri demokrasi ve fikir hürriyeti getirdiğinden” filan bahseder bu ülkeye.. Hatta yasaklarla filan da işi olmaz.. Zaten Türkiye’de ne yasak varsa evvel Allah hepsini o kaldırmıştır vesaire..

İşte bu zatın en yakın destekçilerinden bir işadamının sahibi olduğu kanalın yayınladığı en çok satan kitaplar listesi (VTR) diye bir liste var.. Bildirildiğine göre, esasında kendisi de ENTELLEKTÜELLER sınıfında olup ve hatta vaktiyle “YETMEZ AMA EVETÇİLER” grubunun en başında saf tutmuş ama sonradan inanılmaz “baskı” uygulamaları karşısında “SİLKİNİP KENDİNE GELEN” tanınmış ve başarılı gazateci CAN DÜNDAR’ın kitabı bu listeden söz konusu yandaş kanalın bir yönetcisinin talimatıyla “ÇIKARILIYOR”.. Yani onlara göre böyle bir kitap yok, ama kitap şu anda Türkiye’de en çok satanlar arasında en tepede yerini almış durumda..

Kitabın adı “Abim Deniz”.. Tabii Deniz GEZMİŞ’ i anlatıyor.. ve hakkını yemeyelim DÜNDAR’ da bu işi gerçekten en iyi yapanlar arasında hiç şüphesiz..


Ama daha ilginç olan ise kitabın listeden çıkarılış şekli. Yine söz konusu kaynağın bildirdiğine göre, kanal yöneticisi sinirine dokunan (tabii ki AKP blokunun da hiç sevmediği) Can Dündar’ın kitabını listede görünce gayet de net ve dürüst (??) bir ifadeyle “Çıkarın ulan Can Dündar pe ….ni o listeden” diye TALİMATINI veriyor.. Ne kadar da demokratik ve insan olarak da kibar değil mi? Bu adam haydut filan değil ha.. Halkın eğitimine doğrudan katkı yapan (hangi yönde olduğu görüldüğü üzere şüpheli) bir kanalın yetkili yöneticisi..

İşte “İLERİ DEMOKRASİ” ve tahammül ve “yaratılanı yaratandan ötürü severiz” takiyyelerinin perde arkası ve gerçek yüzü… Adam kitaba bile tahammül edemeyip, yazarına bir de sövüyor, halk o kitabı beğenip onu oraya çıkarmış diye… Buyrun siz de alın biraz fikir hürriyetiyle yoğrulmuş bu “ileri” demokrasıden..

Bizim diyeceğimiz nedir diye merak eden olursa eğer,

“Hiçbir zulum devri sonsuza kadar sürmez ve sürmemiştir” (tarih söylüyor biz değil)..  Öyle bir devirde yaşıyoruz ki artık bütün dünya tarihi beraberce izliyor ve yazıyor (sağolsun internet vs, bazılarının acaip gıcık kapmasına rağmen).. Dolayısıyla yarınlarda bir gün örneğin “Dersim” meselesinde filan olduğu gibi çarpıtmaya imkan kalmadan mutlaka ve mutlaka bu dönemin de muhasebesi yapılacak ve yine mutlaka birilerine bu zulmu uygulayanlar adına fatura çıkarılacaktır.. Bu ülke kıçına öyle mızraklar yemiştir ki bunlar sığmamaktadır.. Bu mızraklar çuvalı delmişlerdir ve bunlara uygun çuval da bulmak tek kelimeyle imkansızdır.. ”

Zaten, bazıları dış görünüşte “umursamaz” havası veriyor olsa bile bunun kaçınılmaz olduğunun farkında bulundukları içindir ki gittikçe baskıyı arttırma gayreti içindedirler.. Ama beyhudedir, zira sokak çıkmazdır..

Editör

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code