Devir, 21. yüzyıl… İstanbul’u yine seller aldı

by admin | Cumartesi, Ağu 2, 2014 | 793 views

ISTIKLAL-YAGMUR-2
İstanbul yağmurda yine sınıfta kaldı. Sağanak yağmurla birlikte her tarafı sular bastı. İstiklal Caddesi sular nehir olup aktı ve vatandaşların zor anlar yaşamasına neden oldu.

Bildirildiğine göre bugün de İstanbul’da sağanak yağmur etkili oldu. Bu arada yağış esnasında Kasımpaşa ve Marmara Adası’nda hortum da görüldü. Günün erken saatlerinde Marmaa’nın batısında başlayan yağışlar tüm bölgeye yayıldı. İstanbul’un Avrupa yakasında başlayan yağmur Anadolu yakasında da etkili olacağı bildirildi.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara’nın Güney ve Doğusu ile Batı Karadeniz’in İç  kesimlerinde görülecek gök gürültülü sağanak yağışların; Sabah saatlerinde  Çanakkale ile Edirne’nin güneyinde, öğle saatleri itibariyle Marmara’nın güney ve doğusu (İstanbul, Tekirdağ,Kocaeli, Sakarya,  Yalova, Çanakkale, Balıkesir,  Bursa,Bilecik ve Edirne’nin güneyi),  Batı Karadeniz’in iç kesimleri (Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ın iç kesimleri) ile Eskişehir’in kuzeybatısı ve Kütahya’nın kuzeyinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğini açıkladı.

Vatandaşlardan yaşanılabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su bakını, dolu, su hortumu, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi. Yağışın gece kuvvetli olması bekleniyor. Yarın öğle saatlerin kadar etkili olacak yağışın doğuya kalması bekleniyor.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code