Devlet Yöneticilerimize bir mektup: “Ülkemizdeki yabancılar ülkemizin gidişatından rahatsız mı oluyor?”

OPINION-2-300x274Facebook sosyal paylaşım ortamında bazı ilginç paylaşımlar görüyoruz son zamanlarda.. Bunlar arasında en kayda değer olanlardan birini buraya alıp sizlerle de paylaşmak ve bu vesileyle “DEĞERLİ” ülke yöneticilerimize de bir mesaj iletmek istedik.

Değerli Ülke Yöneticilerimiz,

“Sosyal Paylaşım Ortamlarında” son derece aktif ve ülke meseleleriyle gerçekten de yürekten ilgilenen “demokratik, laik ve vicdanlı/insan” bir üye şöyle yazıyor;

“hani benim bir karşı komşum vardı, sabahları bana mesaj atar eğer uyanıksam hemen o muhteşem makinasıyla bana kahve yapar kapıyı tıklatır verirdi. Hollandalı kaptan pilot ve ailesi,2 muhteşem sapsarı kızları ve Adrasan’dan bir tatil sırasında kaldıkları pansiyonun çevresinden bulup aldıkları köpekleri Luna, yine sokaktan bulup evlat edindikleri kedileri Bella..

Ben bir yere gidince onlar benim kedilere bakardı, yaz gelip eşi ve kızlar Slovakya’ya, o da uçuşa gidince ben de onların kedi ve köpeğine bakardım.

Gittiler 🙂 Güle güle gitsinler, yolları açık olsun. Özliycem komşumu.

Dün gece vedalaştık, SunExpress de uçuyordu,daha az bir ücreti daha pahalı bir yaşamı göze alarak Avrupa’da bir başka şirkette uçmak için ailesini topladı ve gitti. Biraz önce facebook’u na güzel bir veda mesajı yazmış..
Çok duygusal bir mesaj, Antalya ‘ya ve burada tanıdığı insanlara veda mesajı.

Antalya yı aslında çok seviyorlardı ama sorun ülkenin haliydi, çocuklar büyüyor burada onların eğitimi noolacak, dini baskı her geçen gün artıyor ve çok hissedilir oldu gibi haklı endişeleri vardı.


Kendi çevresinden son aylarda ülkeyi, Antalya’yı ailesiyle terk eden çok sayıda yabancı aile varmış ne yazık ki.
Yani ne ‘şamın şekeri ne arabın yüzü’ ille de medeniyet, ille de özgürlük, ille de insanca yaşam..

Hande Öngör Oettermann”

Başka bir üye de şu şekilde katılıyor bu paylaşıma;

“Dalyan’da birçok yabancı yavaş yavaş ülkelerine dönüyorlar…Benim de çok sevdiğim bir çift İngiltere’ye döndüler. onları çok özlüyorum… Mebrure …”

Bu paylaşımlar boşuna değil değerli yönetici.. Bu ülkede “İLLAKİ” ve de ülkemize ve bu ülkede yaşayan insanlarımıza “HER TÜRLÜ “BEDELİ” ödeterek bir İSLAM ŞERİAT DÜZENİ (ılımlı veya ılımsız her neyse neticede hepsi aynı yere çıkıyor) yerleştirmek için harcanan ÜSTÜN GAYRETLERDEN vazgeçilmesini sağlayınız ne olur.

Bazı güç sahiplerinin ülkemiz için neticede sonu felaketle bitecek olan “üstün” gayretlerinin hiç olmazsa siz karşısında durunuz. Her ne kadar şu anda etrafındaki birçok menfaat düşünü yalaka ve inanılmaz bir eksik eğitimli kitle sayesinde bu güç odakları kendilerini vazgeçilmez ve karşısında durulmaz gibi zannetseler (ki o da şüpheli esasında) ve gösterseler de, lütfen değerli yönetici bir gayret siz bu güçlerin karşısında durunuz..

Özellikle son zamanlarda sanki almaya başladığımız sinyallerden umutlandığımız gibi siz karşı durunuz ki bu ülke bir daha asla içinden çıkamayacağı bir batağa gömülmesin daha da fazla.. Aynen Suriye ve Irak’ta olduğu gibi.. Karşı durunuz ki bu ülkenin tarihinine bu ülkeyi aşırı islamlaştıran ama batıran bir yönetici olarak değil de, karşısındaki muktedir güçlere rağmen cesaretle geleceğini kurtaran yönetici olarak geçiniz.

Zira, birinci halde çok fena anılırsınız ikinci halde ise ülke tarihine altın harflerle yazılır ve bu topraklarda bu devlet varoldukça övgü, minnet ve de rahmetle anılırsınız. hani bazılarının adını telaffuz etmekte bile sıkıntı çektikleri bazı yüce devlet adamlarımız gibi.

Ülkesini seven ve Suriye/Irak durumuna düşmesini istemeyen bir yurttaş

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code