Disk Başkanı: İçeride katliam var

by admin | Çarşamba, May 14, 2014 | 1058 views

SOMA-MADEN
Soma’da yaşanan maden ocağı kazası (??) ile ilgili olarak DİSK Başkanı Beko’ da açıklama yaptı.  Başkan “Umarım sayıları artmaz ama ben pek umutlu değilim. İçerideki patlama sonrası yaşanan bir katliam var” dedi.

200 ün üzerinde işçinin canını kaybettiği sanılan elim olay bütün yurtta acı ve öfkeye neden olurken açıklamalar da birbiri ardına geliyor. Bu tip kazaları “KADERE” bağlayan garip ve çağdışı bir zihniyetin yönetimde olduğu ülkemiz bu “can” katliamlarına ne zaman dur diyecek? Bu cahil vatandaş, paradan başka birşey düşünmeyen ve kendisini belirli değerlerle uyutarak sömürmeye devam eden bu zihniyetten ne zaman hesap soracak sandıkta?

Adam çıkmış, dünyadaki en kötü örnekleri veriyor ve neredeyse “bu olağan birşey canım” demeye getiriyor lafı. Yahu, biraz da Ameerika’dan ve Avrupa’nın medeni ülkelerinden istatistik versene vatandaşa. Hani sen çok gelişmiştin.. Hani ilk 10 a oynuyordun ülke olarak.. hani sen gelişmiş demokrasiydin..

Herşey kandırmaca, aldatmaca.. Ver cahil kesime dini istismar edip gazı (artık başörtüsünü de kullanamıyor eskisi gibi gerçi, şimdi geometriye merak sardı paraleller filan) al yüzde 35 oyu.. Seçim sisteminin çarpıklığından da yararlanıp çöreklen meclise çoğunlukla.. ve padişah gibi idare et canım ülkeyi.. Bütün kuvvetler 2 dudağının arasında (şimdilik Anayasa mahkemesi hariç çok şükür), önüne geleni azarla, fırçala hatta yargıya emir verip cezalandır ve bunun adına da İLERİ DEMOKRASİ de…


Kimse senin yönetim şeklini tenkit edemesin.. Mesela, taşeronlaşmanın ve devletin yetersiz kontrolunun neden olduğu kaçıncı kaza bu? Ne dersi alıp da ne önlemler aldın bunca zamandır? Ama vicdanlı ve yürekleri yanan birileri çıkıp da hakkını aradığında ve hesap sorulmasını istediğinde, tomalı, gazlı, biberli askerlerini vatandaşın üzerine yollayıp onları sustuır, olsun bitsin.. Bunun adına da demokrasi ile yönetim densin.. Hem de “ileri” cinsinden..

Bir tek soru: Dünyanın hangi “MEDENİ” ülkesinde (İngiltere, Amerika, İsveç, japonya, Almanya vesaire vesaire) böyle facialar arka arkaya yaşanır da YÖNETİM HALA KOLTUĞUNDA OTURUR inatla, ve de utanmadan (hani edepsizlikten filan bahsetmişken).. Hani bizim ülkeye ikinci (hatta üçünncü) sınıf dünya ülkesi dediklerinde alınıyoruz ya, işte bu tip olaylarda anlaşılıyor mu neden öyle kabul edildiğimiz?

Özetle, “Vah garip ülkem vah”.. Ne günlerden geçiyorsun ..?

İşte dünkü elim olayla ilgili olarak demeç verenlerden biri de DİSK Genel Başkanı Kani Beko oldu. Beko şöyle dedi: “Soma’ya üzücü bir olay sonrası geldik. İşçi arkadaşlarımla ve sendikacı arkadaşlarla görüştük. Maalesef Türkiye’de taşeronlaşma sonucu alınan güvenlik önlemlerinde çok fazla azalma var. Buradaki madende de taşerondan taşerona olacak şekilde bir çalışma var. Maalesef kar amacı güdülürken gerekli derece güvenlik önlemi alınmıyor. Ölen işçilere Allah’tan rahmet ailelerine sabır, yaralı arkadaşlarımıza da şifa diliyorum. Fakat burada ağır bir tablo olduğunu ve olacağını da aldığım bilgilere göre hissediyorum.Umarım sayıları artmaz ama ben pek umutlu değilim. İçerideki patlama sonrası yaşanan bir katliam var.

KAYNAK: MEDYA/Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code