Doğan Grubu Erdoğan’a hitaben mesaj yayınladı

AYDIN DOGANErdoğan’ın miting meydanlarında kendisini hedef alarak “aşağılayıcı, hedef gösterici” sözler sarfetmesinden rahatsız olan DOĞAN Grubu oldukça sert – nezaket kurallarını aşmadan – bir açıklama yaptı.

Bu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Sayın Başbakan…

Önceki gün İstanbul’da düzenlediğiniz mitingde Doğan Grubu hakkında suçlayıcı ifadelerde bulundunuz.

Doğan Grubu ile ilgili birtakım şantaj kasetleri olduğunu, yayıncılığımızı bu kasetlerin baskısı altında yaptığımızı söylediniz. Hürriyet’in bağlı bulunduğu Doğan Grubu’nun kamuoyuna açıklanmasından çekineceği, korkacağı, suç teşkil eden hiçbir hareketi olmadığına eminiz.


Daha önce de, Sayın eski Adalet Bakanı ile yaptığınız konuşma sırasında Doğan Grubu’nun mahkûm edilmesinin sağlanmasını isterken, “kirli işler”den söz ettiniz, hatırlarsanız. Bunlar ne ise derhal savcılığa verilmelidir; zaten eğer varsa, şimdiye kadar çoktan verilmiş olmalıydı.

Hürriyet olarak tekrarlıyoruz:

İster devlet, ister başka çevrelerin elinde Doğan Grubu hakkında suç teşkil edecek, bizleri utandıracak ne gibi bilgi ve belge varsa derhal açıklansın, bunlar hakkında kanuni işlem yapılsın. Ama böyle bir şey olmadığı halde varmış gibi bizi itham altında tutmanın hukukla ve vicdanla asla bağdaşmadığını da belirtmeliyiz.”

Grup, ayrıca hiçbir siyasi kutuplaşmanın içine girmeyeceğini ve tek hedefinin  “Türkiye’ye, hukuk devletine ve demokrasiye bağlılıklarını” devam etttirmek olduğunu belirtti.

Doğan Grubu  Erdoğan’dan beklentisinin “76 milyonun Başbakanı olarak vatandaşlar ve kurumlar arasında ayrımcılık yapılmaması” olduğunu belirterek, alınan oy oranı ne olursa olsun, ülkeyi kaplamış olan tehlikeli kutuplaşmayı ve gerilimi gidermenin seçimlerden sonra Erdoğan’ın ve hepimizin görevi olması gerektiğini de belirtti.

25.03.2014
KAYNAK: http://www.dha.com.tr/sayin-basbakan_631741.html

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code