Doğum öncesi mutlaka bilinmesi gerekenler

by admin | Salı, Eyl 16, 2014 | 3166 views

DOGUM

Dünyaya bir bebek getirmek kadınların bütün hayatı boyunca yaşayacakları en önemli deneyimdir hiç şüphesiz ki. Zaten doğumdan sonra da o bebek onların hayatının tam da merkezi oluverir, bütün yaşamları boyunca…

İşte bu kadar anlamlı bir konuya değinmişken kadın sağlığının da ne kadar önem arz ettiğini kestirmek hiç de zor olmasa gerek.. Gerçekten de jinekolog denilen kadın doktorları ve de doğumu yaptıracak doktor ve ekip son derece kritik bir yer alır hayatımızda..

Diğer taraftan doğaldır ki, gebe kalmadan önce ve gebelik esnasında da iyi bir doktorun yönlendirmesi doğacak bebeğin belki de tüm hayatını olumlu yönde şekillendirmiş olacaktır.. Yanlış veya eksi bilgilendirme neticesinde aksi bir durumu düşünmek bile üzüntü vericidir.

Bu bakımdan bir kadının hayatının bu en önemli sürecinde yanında bulunmasını tercih edeceği sağlık uzmanlarını seçerken bilinçli ve dikkatli olması elzemdir.. Zira, maalesef kötü ve bilgisizce yapılan tercihlerin ileride bütün yaşam boyunca yakamızı bırakmayacağı durumlar da söz konusu olabilir..


Türkiye’de olumlu isim yapmış sağlık kurumlarından biri olan İstanbul merkezli CENTRAL HOSPITAL Kadın Hastalıkları ve Doğum Ekibi kadınlarımıza gebelik sürecinden doğuma, kadın hastalıkları ameliyatlarından menopoza kadar tüm safhalarda komple hizmet veren müesseselerden biridir.

Örneğin, günümüzde hastalıkların tanı ve tedavisinde modern tıp teknolojilerini kullanmak ve uzman ve deneyimli personel tarafından hizmet verilerek doğum ve sonrası hususundaki riskler çok büyük ölçüde kontrol altına alınabilmekte ve hatta bertaraf edilebilmektedir.

Bunu sağlayabilmek için ayrıca multidisipliner bir anlayışla özellikli tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. Hizmet alınan kuruluşun özellikle Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği olmalı ve bu departman “gebelik takipleri ve gebe eğitim programları, kadın genital sistem taramaları, riskli gebelik takipleri, kısırlık araştırma programları, menopoz izlem programları” gibi konularda yeterli ve tatmin edici hizmet verecek bilgi ve deneyim birikimine sahip olmalıdır.

Hatta öyle ki kadının gebelik süreci boyunca gelişmeler uzman hekim tarafından hafta bazında değerlendirilmeli ve bebek gelişimine yönelik her aşamada aile bilgilendirilmelidir. Hatta teknolojinin de nimetlerinden yararlanarak bu takip 4D Ultrasonografik görüntüleme ile yapılmalı ve doğumun sorunsuz ve normal olması için bütün tedbirler alınmalıdır.

İşte bütün bu ve benzeri konularda çok önemli bir hizmete ulaşabiliyor kadınlarımız. Zira CENTRAL HOSPITAL’da  kadın doğum uzmanına soru sorabilirsiniz . Kadın doğum uzmanı ilgili konudaki bütün sorularınızı cevaplıyor ve doğum hakkında yanlış bilinen şeyleri, örnekleriyle birlikte sizlere memnuniyetle cevaplıyor. Böylece Central Hospital daha sonraki hayatımızda ve de bebeğimizin hayatında bizi yaşam boyu üzebilecek yanlışları yapmadan doğum sürecini başarılı bir şekilde geçirmemize ve ülkemizde sağlıklı nesillerin büyümesine katkıda bulunuyor.

ADVERTORIAL

(ÖNEMLİ NOT: Bu yazı ADVERTORIAL olup hafta7.com sitesinin izniyle yayınlanmıştır ve “bu konuda ihtisas sahibi saglık uzmanı tavsiye veya önerisi” olarak değerlendirilemez. Dolayısıyla bu yazıda belirtilen hususların, sitemize 3. şahıslarla ilgili olarak hiçbir şekilde manevi veya maddi mesuliyet veya yükümlülük getirmesi kabul edilmez)

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code