AKP’li vekillerin Fethullah Gülen’le fotoğrafları sıkıntı yaratıyor

akp-vekiller-foto
İktidar topu, tankı tüfeği ile FETÖ VE FETÖCÜ avındayken maalesef yine açık verdi bir bakıma. Zira, hani dilimizde bir deyiş vardır ya “Önce kendi kapının önünü süpür” diye, işte aynen de öyle bir durum ortaya çıktı yine. AK Partili 12 milletvekilinin Gülen’ ile hatıra resimleri ortaya çıktı. Dolayısıyla resim Pensivanya’ da çekildiğinden bunların Gülen’i ziyaret etmiş oldukları da anlaşılmış oldu. Gerçi artık her şeyin bir kolayı var ve de bazıları için “Vah vah ne yapalım aldatılmışız.. Kanmışız” demek her türlü sıkıntının çaresi oluyor zaten bu konuda. Yalnız bu fotoğrafın ayrıca çok çok önemli bir özelliği var; Fotoğrafa göre söz konusu ziyaretin tarihi dikkat çekici çünkü “cemaatle kavga” döneminde çekilmiş. Gel de ayıkla şimdi pirincin taşını bakalım.

Hikaye şöyle;


AKP’li milletvekilleri, 2012’de Boston şehrinde Fetullah Gülen cemaati tarafından organize edilen ‘Kültür Günleri’ programına gitti. Sözcü gazetesinden Veli Toprak’ın haberine göre, gezinin bir bölümünde “Haydi Pensilvanya’ya gidiyoruz” bilgisi verildi. O tarihte 12’si de milletvekili olan grup Fetullah Gülen’e gitti. Birlikte orada ikindi namazı kıldılar. Sonrasında yaklaşık 30 dakika sohbet ettiler, hatıra fotoğrafı çektirdiler. Ziyarete giden isimlerden bazıları, 2015’te yapılan iki seçimde liste dışı kaldı. 4’ü halen AKP’den milletvekili. 2012’de milletvekili olan iki isim ise sonra yönetici seçildi. Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz Grup Başkanvekili. Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen Vedat Demiröz ise Genel Başkan Yardımcısı oldu. Fotoğraftaki dikkat çeken bir ayrıntı da kadın milletvekilleri ile ilgili. Normal hayatlarında başı açık olan 4 kadın vekillerin, kutsal bir mekan ya da camiye giriyormuş gibi başlarını eşarp ile örttükleri görüldü.

Fotoğrafla ilgili olarak eski Giresun Milletvekili Adem Tatlı, “Bir arkadaş “hadi gidelim” dediğinde Mahir Bey’i (grup başkanvekili Mahir Ünal’ı kast ediyor) aradım. ‘Git, ne konuşuluyor öğren’ diye gönderdi. Benim yerim belli, durduğum yer belli. Bizim bu fotoğraflarımızı ortaya çıkaranlar FETÖ ile Bülent Arınç, Hüseyin Çelik’in fotosunu neden ortaya çıkarıp, yayınlamıyorlar” dedi.

Eski Ordu milletvekili Mustafa Hamarat ise gönülsüz olarak katılmak zorunda kaldığını söyledi. “Beni herkes bilir. Eşim veya ben onlara en ufak yakınlığım olsa ‘Eskiden filan…’ derim. İzah etme gereği bile duymam” diyen Hamarat, “Bir grup halinde olunca ‘Ben gelmeyeyim, çarşıda, şehirde ayrı gezeyim’ diyemiyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Dedik ya; “AYIKLA PİRİNCİN TAŞINI” 🙂

Like it? Share it!