e-bilet nedir ve nasıl uygulanıyor?

E-BILET
Spor Toto Süper Lig ve PTT 1.Lig’de artık kağıt bilet yerine  kullanılacak olan  elektronik bilet Kayseri Erciyesspor-Trabzonspor maçında başladı. Bildirildiğine göre, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı’nda oynanan karşılaşmaya taraftarlar passolig kartlarıyla problemsiz bir şekilde giriş yaptılar. Dolayısıyla Türk futbolu için artık yeni bir dönem başlamış oluyor ve passolig kart adı verilen yeni kart sistemi, artık kağıt biletin yerini alıyor.


Son günlerde gündeme oturan bu e-bilet olayı nedir peki?

Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı karara göre futbolseverler artık maçlara e-bilet olmadan giremeyecek. Sistemin bu sezona özel tek istisnası kombine bileti olanlar. Kombine bilet sahipleri bu sezon ellerindeki kartlarla stada girebilecek. Bununla beraber onlar da gelecek sezondan itibaren e-bilet almak zorundalar. Kadın ve çocuk taraftar da cezalı maçlara girerken e-biletlerine ücretsiz de olsa yükleme yapmak durumunda.

E-bilet’i nasıl alınıyor ve nasıl kullanılacak?

Kart başvurusu için www.passolig.com.tr adresine giriyorsunuz. Burada 3 farklı kart tipinden kendinize uygun olanı seçerek başvurunuzu yapıyorsunuz. Kart ücreti sezonluk olarak bir defa ödeniyor. İşlem onaylandıktan sonra en fazla 1 hafta içinde biletiniz isterseniz adresinize geliyor, isterseniz de kendiniz stadyum gişeleri veya PTT şubelerinden alabiliyorsunuz.

Bundan sonrası ile şöyle oluyor: www.passo.com.tr adresinden istediğiniz maçı kartınıza yükleyebiliyorsunuz. Diğer bir seçenek olarak da stadyum gişelerinde aynı yükleme işlemini yaptırabiliyorsunuz.

19.04.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code