E. Ü. Tarhan’ın kurduğu yeni parti ne vadediyor?

EMINE-ULKER-TARHAN-3Kulislerde dolaşan söylentiler “ateş olmayan yerden duman çıkmaz” deyişinde ifade bulduğu gibi gerçeğe dönüştü ve CHP’den istifa eden “ULUSALCILAR” grubunun bir araya gelerek yürüyebileceği yeni bir parti baş isyancı E. Ü. Tarhan’ın verdiği bir dilekçe ile doğmuş oldu.. Ama acaba ölü mü doğdu? İşte esas mesele bu..

Evet, Emine Ülker Tarhan ‘ANA Parti’nin kuruluş dilekçesini verdi ve CHP’ye de herhalde bir miktar darbe de vurmuş oldu veya olacak. Zira, körü körüne reaksiyon veren diğer bir deyişle aklını az kullanma pratiğine sahip olan önemli sayıda ulusalcı oy bu partiye gidebilir.

Bu şu anlama gelir mi peki? Bu ANA isimli parti iktidara yürüyebilir.. Popüler, moda deyiişle “HADİ CANIM SEN DE”.. Peki kime ne yarar getirecek kısa ve hatta orta vadede – zira ömrünün ne kadar olacağı da şüpheli doğrusu? Hemen söyleyelim MUKTEDİR’in pozisyonunu sağlamlaştırmaya yarayacak.. Yani, çok milliyetçi ve ülkesini çok seven TARHAN ve arkadaşları (her kimse gerçi biri belli, çam devirme kralı Süheyl BATUM) CHP’nin zaten az olan şansını partiyi içeriden dinamitleyerek azaltmış olacak ve MUKTEDİR’de uzaktan kumandayla malum partinin iplerini elinde tutmaya devam ederek iktidarını keyifle sürdürecek – muhtemelen Tarhan ve benzerlerine de arada bir minnetini ifade için dua edecektir..


Bunu düşünemeyen veya düşündüğü halde egoizmi ve körü körüne “ahmakça” ulusalcılık söylemini en azından erteleme erdemini gösteremeyen bir siyasetçiler grubundan Allah rızası için bu ülkeye ne hayır gelir ki? Ne kadar severse sevsin ülkesini (ülkeyi mi kariyerlerini mi orası tam da belli değil esasında) insanda mantık ve akıl eksik olursa netice ne olur? Bir bilen cevabını vermiş vaktiyle; “APTAL DOSTUM OLACAĞINA, AKILLI DÜŞMANIM OLSUN” diye.. Doğru söze ancak şapka çıkarılır..

Çok muhtemeldir ki TARHAN ve BENZERLERİ Türk Siyaset Tarihinden silinip gideceklerdir, tabii eğer büyük sürpriz yapıp rakip partiye transfer filan olmazlarsa.. Peki olabilir mi böyle bir şey? Vallahi burası Türkiye.. Gündem sıkıntısı çekmeyen nadir ülkelerden.. Onun için olmaz olmaz dememeli.. Olmaz olmaz ..

Bu arada Emine Ülker Tarhan’ise attığı adımla ilgili olarak şunları söyledi; “Biz az önce Anadolu Partisi’ni kurduk. Mutluyuz, umutluyuz. Belki ‘neden’ diye biraz açmak gerekir. Neden Anadolu Partisi? Çünkü Anadolu, bir milletin doğuş ve varoluş hikayesi. Çünkü Anadolu, kültürlerin kaynaştığı, ebedi yurdumuz. Çünkü Anadolu, zulme karşı, işgale karşı direnişin kalesi. Çünkü Anadolu, tertemiz insanların ülkesi. Biz odağına insanı koyduk, Türkiye’yi ayağa kaldırmak için Anadolu Partisini kurduk. ‘Uğurlu olsun’ diyorum. ‘Önemli olsun’ diyorum. Adı gibi ‘kadim olsun’ diyorum, Anadolu Partisi. ANA Parti, ülkemize ve ulusumuza, milletimize hayırlı, uğurlu olsun. Başka partilerle ilgili bir yorum yapmak istemiyorum. Ama Türkiye’nin her yerinden, her kesimden insan olağanüstü bir ilgi gösteriyor. Ben sizin ilginize de çok teşekkür ediyorum”.

KAYNAK: MEDYA / Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code