Eczaneler kredi kartıyla ilaç vermeyecek mi?

by admin | Pazar, Tem 20, 2014 | 2733 views

ECZANE-KART
Burası öyle bir garip ülkedir ki hiçbir şeyi varsayamazsın.. Hiçbir sisteme güvenemezsin.. Zaten sistem filan da yoktur ya, adı olsa da…

Nitekim, örneğin Milli Eğitim Bakanlığı yaz boz tahtası gibi habire birşeyleri değiştirir, sözde yenilik ve daha iyiyi arama adına.. Tabii millete de eziyet etmek pahasına olur bu.. Örneğin, Maliye habire yeni birşeyler getirir.. Mali işlerle uğraşanları ve maalesef dürüst firmları süründürmek pahasına vesire vesaire..


Son olarak böyle bir yeni uygulamaya yine Maliye Bakanlığı imza atınca bu sefer de eczaneler zor duruma düştü. Bakanlığın akıllı yazar kasa uygulaması eczaneleri zor durumda bıraktı. Muayene katılım payı ödemesi gereken vatandaşın cebinde nakit olmadığı için kredi kartıyla ödeme yapmak istemesi eczanelerin haksız yere vergi ödemesine neden oldu.

Birçok eczane bu duruma tepki göstererek kredi kartıyla ilaç satışını durdurdu. Türk Eczacıları Birliği (TEB), “Biz artık sizin veznedarlığınızı yapmak istemiyoruz, muayene katılım payı tahsilatını kendiniz yapın” talebiyle SGK’ye başvurdu.

İfade edildiğine göre, akıllı yazar kasalar kredi kartı pos cihazına bağlı ve dolayısıyla muayene katılım payını kredi kartından çeken bir eczane çifte zarara uğramış oluyor. Eczacı kredi kartından SGK’nın parasını tahsil ederken kendisinden sanki ilaç satmış, para kazanmış gibi vergi ödemesi isteniyor. Halbuki tahsil ettiği yalnızca SGK’nin parası.

Görüldüğü üzere kendi çapında bir skandal yine.. Ne yapalım ülkemiz böyle tuhaflıklara doymuyor ve beceriksiz adamların yönetimde olmasına reaksiyon göstermiyor; Hani “İdare et ya” zihniyeti var ya..

KAYNAK: MEDYA / Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code