Ege’nin kadınları şık giyinmeyi sever
“Otantik Giyim” trendi ve Bilgi Akkuş Hunca

OTANTIK-BANNER-210216
Giyim kuşam özellikle modern kadın için en önemli konulardan biridir hiç şüphesiz. Modern kadın deyince ülkemizin en aydın insanlarının yaşadığı Ege ve özelikle de kıyılarına değinmeden geçmek haksızlık olur sanki..

İşte Ege bölgesinde ve özellikle İzmir’de son zamanlarda bir STİLİST kendine has giysi tasarımlarıyla öne çıkıyor. Seferihisar’da yerleşik Bilgi Akkuş Hunca’dan bahsediyoruz… Diğer adıyla OTANTİK KADIN

Bilgi Hanım ev atölyesinde ürettiği gerçekten de çok özel – ve kendi tarzına uygun – otantik giysileri özellikle İNTERNET SİTESİ kanalıyla ve Pazar günleri kurulan SIĞACIK Çarşısında meraklılarıyla buluşturuyor.


Tasarımdan yapıma kadar tüm emek kendisine ait olduğundan aldığı siparişleri genellikle 1 hafta 10 gün arasında teslim edebiliyor. Tabii bu ürünler kişiye özel ve tek oluyor.

Diğer taraftan bu kadar özel ürünler olmasına rağmen fiyatları da butik fiyatlarının oldukça altında kalıyor..

Bilgi Hanım’a Türkiye genelinde siparişler için nasıl yaptığını sorduğumuzda “Kapıda ödemeli PTT Kargo” cevabını alıyoruz. “PTT Kargo, zira hem güvenilir ama hem de çok ekonomik” diye ekliyor kendisi.

Gönül arzu eder ki bu tip çarşılarda çoğunlukla “toptancıdan hazır mal alıp kendi malım diye satmak yerine” kendi üretimlerini emeklerini sergileyebilsin insanlar. Ama genellikle maalesef öyle olmuyor ve Sığacık Pazarı’ndaki çoğu reyon dahil insanlar örneğin Kemeraltı’ ndan 5-10 TL ye aldıkları hazır ürünleri benim “üretimim” diye 40-50 TL ya satmanın gayretini gösteriyorlar.

Dolayısıyla örneğin Sığacık’ta 40-50 TL ya aldığınız mesela bir şapkayı Kemeraltı’nda 10-15 TL ya görüp de üzülmemek için tüketiciye düşen de gözünü açıp bu şekilde kanmamak oluyor.

Otantik Kadın resmi websitesi: OTANTIKKADIN.com

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code