Emekli promosyon ödemelerinin tarihleri belli oldu

Emeklinin ağzına “bir parmak bal” diye bile adlandıramayacağımız “komik” promosyon ödemelerinin tarihleri belli olmaya başladı. Milyonlarca emeklinin maaşını aldığı Ziraat Bankası, promosyon ödemeleri için takvimini netleştirdi. T.C Kimlik numarası 0 ve 2 ile bitenler Mart ayından; 4 ve 6 ile bitenler Nisan; 8 ile bitenler ise Mayıs ayından itibaren promosyonlarını alabilecek.


Ziraat Bankasından konuyla ilgili açıklama yaparak “emeklilerin sadece Şubelerden değil, internet sitesi ve çağrı merkezinden de taahhütname verebileceğini” beyan etti. Banka bugüne kadar 400 bini aşkın müşteriye promosyon ödemesi yapıldığını vurguladı ve kimin ne zaman promosyon alacağı hususuna da açıklık getirdi.

Buna göre, promosyon taahhütnamesini şubeden vermek isteyen emeklilerin, T.C  kimlik numarasının son rakamına göre bankaya gitmeleri istendi. Ziraat Bankasından 4.6 milyon emeklinin maaş aldığını belirten banka yetkilileri, bunlara toplamda 1.8 ila 2 milyar liralık promosyon ödemesi yapılacağını belirttiler.  Yetkililer, bugüne kadar 400 bin emekliye ise 150 milyon liralık ödeme yapıldığını söylediler.

Bildirildiğine göre 7.5 milyon maaşlarını üç kamu bankasından alıyor. Kalan 4.2 milyon emekliye ise maaşları PTT Bank ve özel bankalar üzerinden veriliyor.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!