Erdoğan Almanya’ya çattı: ” İstersem gelirim, sokmazsanız dünyayı ayağa kaldırırım”

Almanya’nın Türk bakanlara Alman topraklarında referandum mitingi için güçlül çıkarmalarına sinirlenen Erdoğan Almanya’ya çok sert göndermeler yaptı. Erdoğan şöyle dedi: “Ben istersem gelirim. Ve kapıdan sokmadığınız zaman da dünyayı ayağa kaldırırım”. Daha önce Almanya’dan konuyla ilgili gelen yoruma göre olayın daha ziyade yerel yöneticileri ilgilendiren bir husus olduğu belirtilmişti.


Haber şöyle; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bakanların toplantısını arka arkaya iptal eden Almanya’ya çattı: “Ben istersem gelirim. Ve kapıdan sokmadığınız zaman da dünyayı ayağa kaldırırım.” Tokatlılar Gecesi’nde konuşan Erdoğan, sözlerine “Alman yönetimine sesleniyorum, demokrasiye inanan dünyaya sesleniyorum” diyerek başladı.

Tutuklanan Die Welt muhabiri Deniz Yücel için bir kez daha “Gazeteci değil, terörist” diyen Erdoğan şöyle devam etti: “Ben Nazizmin Almanya’da bittiğini zannediyordum, meğerse halen devam ediyormuş. Açık ortada. Eğer demokrasiye inanıyorsan benim bakanım, hem bakanınla görüşecek, hem salon toplantısı yapacak. Neden rahatsız oluyorsun? Baktık ki Hollanda da aynı şekilde açıklama yapmış, vah zavallı vah. Bunlar kendi iradeleriyle hareket etmiyorlar. Zannediyorlar ki Erdoğan, Almanya’ya gelecekti. Ben istersem gelirim. Ve kapıdan da sokmadığınız zaman da dünyayı ayağa kaldırırım.”

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!