Erdoğan, Berkin için: Ölmüştür, geçmiştir…

by admin | Cuma, May 23, 2014 | 876 views

BERKIN-BUYUK
Bu ülke birçok başbakn gördü ama, bu kadar sert ve hasım gördüğüne karşı “ACIMASIZ” olanını hiç görmedi.. Karşısında addettiği kişi veya kuruma gözünü kırpmadan bu kadar acımasızca yüklenebilenini görmedi herhalde.. Koskoca bir ülkenin yönetimi kendisine layık görülen bir insan, kendi insanlarına bu kadar “KİN ve NEFRET” ve de ÖFKE duyabilir mi?

Cevabı, görünen köy hesabı maalesef “EVET”.. Zaten muhterem kendi gençliğine (AK diyorlar ya) öğüt verirken, “dinine ve KİNİNE sahip çık” demişti hatırlarsak, eğer..

“Nefret suçu diye bir suç varsa şu anda hukukta, bu eylemin en bariz şekilde hükümetin başı tarafından gerçekleştirildiğini iddia edenler acaba haklı mı?” diye düşünmekten kendini alıkoyamıyor insan..


Zira, ölüm bile bu insanın öfke ve kinini yumuşatmaya yetmiyor.. Kendi destekçi kitlesini daha da kemikleştirmek için ölüler üzerinden bile öfke kusmaya devam ediyor.. Aynen bugün Berkin ELVAN’ile ilgili olarak söylediklerinde görüldüğü üzere..

Evet bugün de Erdoğan, partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında Okmeydanı olaylarıyla ilgili açıklama yaparken olayları eleştirdi ve şunları söyledi:

“Soma’yı bahane edip, kıran, tahrip eden, polise saldıran, yeni cinayetler işleyen kan tacirleri karşısında elbette susmayacağız. Dün yine bir olay oldu İstanbul’da. Neymiş, berkin Elvan’ı anmak için okullarda törenler düzenleyeceklermiş. Şu hale bak yav. Biz bu ülkede kusura bakmayın her ölüm hadisesinde tören mi düzenleyeceğiz. O zaman bütün işleri bırakıp törenlere bakalım. Ölmüştür geçmiştir. Ama Kılıçdaroğlu’na göre, bu tabi ekmek almaya giderken ölen bir gencimiz, çocuğumuz. Dürüst ol dürüst. Kimi aldatıyorsun? Gerçek ortada, her şey ortada. Resimlerle kayıtlarla. Ama o yavruyu, aldatanlar da ortada. Dün ölüm yıldönümüymüş, yıldönümü değil. Olayların olduğu yıldönümü. Bunu gerekçe tuttular”.

Yorumu vicdan sahibi insanlara bırakmak en iyisi.

KAYNAK: MEDYA /Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code