Erdoğan Kerry mutabakatı: Ortak mücadeleye devam

ERDOGAN-KERRY
ABD Dışişleri Bakanı Kerry ve Erdoğan CB köşkünde bir araya geldiler. Tabii ki gündemdeki en önemli konu IŞİD işbirliğiydi. Ama görüşmeden çok net bir sonuç çıktığını ileri sürmek de biraz zor gibi görünüyor saanki.

Bildirildiğine göre Erdoğan ile Kerry arasındaki görüşmede, iki ülkenin bölgedeki tüm terör örgütlerine karşı daha önce olduğu gibi (??) bundan sonraki süreçte de ortak mücadeleye devam edeceği vurgulandı.


Başkan Obama tarafından görevlendirilmiş olan ABD Dışişleeri Bakanı Kerry, Erdoğan tarafından Çankaya Köşkü’nde kabul edildi. 2,5 saat civarında sürdüğü anlaşılan görüşmede en öenmli konu olarak bölgesel gelişmeler ve tabii IŞİD ele alındı.

Bu, günlerdir çok önemli olduğu ısrarla belirtilen toplantıdan çıktığı anlaşılan mutabakat ise Türkiye ve ABD’nin, bölgedeki tüm terör örgütlerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de ortak mücadele etme yönündeki kararlılığının vurgulanması oldu.

Hani insan düşünmeden yapamıyor doğrusu; Acaba, Türkiye tam destek (operasyonel) verecek de 48 rehine durumu elini kolunu bağlıyor mu diye? Esasında başka türlüsü de düşünülemez doğrusu, zira söz konusu yaratıklar acaip vahşi ve göz kırpmadan öldürürler Allah korusun insanlarımızı.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code