Erdoğan: “Kitap hazırlığı yaptı diye insanlar mahkum edildi”

by admin | Çarşamba, Haz 25, 2014 | 981 views

ERDOGAN-BUYUK2Erdoğan gün geçmiyor ki aklı başında insanları hayretler içinde bırakan bir söylem kullanmasın. İşin ilginç tarafı sıklıkla da bu söylemler daha önce aynı konuda kullanmış olduğu ifadeleriyle de çelişiveriyor.


Örneğin, Erdoğan daha önce 10 Haziran 2010 günü NTV’de katıldığı bir programda gazeteci Ahmet Şık’ın yazdığı “İmamın Ordusu” isimli henüz basılmamış kitabı bombaya benzetmiş ve “Yani öyle kitaplar vardır ki bombadan daha tesirlidir” diye konuşmuştu -Bu arada gazeteci Ahmet Şık’ın , 375 gün cezaevinde kaldığını da hatırlatalım. Aynı Erdoğan daha dün partisinin grup toplantısında Gülen cemaatinin yargıdaki yapılanması ile ilgili yaptığı konuşmanın bir yerinde bu kez şu ifadeyi kullandı: “Kitap yazdı diye değil, hazırlığını yaptı diye insanlar mahkum edildi”.

Şimdi sanırsınız ki bu iki ifadeyi zıt görüşlü iki ayrı kişi kullnandı… Ama değil, ikisi de aynı kişi yani TAYYİP ERDOĞAN.

Bu şaşırtıcı ifadeler Başbakan Erdoğan’ın bu sözleri Kasım 2013’te yaptığı açıklamayı akıllara getirdi. Yüksek Düzeyli İstişare Konseyi toplantısı için gittiği Rusya’dan dönüşü sırasında uçağına aldığı gazetecilere konuşan Erdoğan, AKP ile Cemaat arasındaki kavganın patlak verdiği dershaneler tartışmasını işaret ederek, “Bu iş bitti…” demiş, “Şimdiye kadar cemaatteki kardeşlerimiz bizden ne istediler de yapmadık. Ben bu makamda olduğum sürece kimse geri adım bekelemesin” diye konuşmuştu.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code