Erdoğan’a göre “Tek Adam” yoldan çıkarsa millet yakasına yapışırmış…

by editor | Perşembe, Mar 23, 2017 | 624 views


Başkanlık Anayasası hayır diyen kesimden çok kuvvetli tenkitler alıyor hepimizin malumu. En büyük tenkit de Türkiye’ile ilgili neredeyse her türlü kararın tek bir kişinin iki dudağı arasından çıkacak olması. İşte bu şiddetli muhalefet argümanına karşılık Erdoğan çok ilginç bir yanıt verdi: “Tek Adam” yoldan çıkarsa millet yakasına yapışır…


Ak Saray’daki buluşmada konuşan Erdoğan, anayasa değişikliği teklifi konusunda getirilen eleştirileri ‘yalan yanlış’ diye niteleyerek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı: “Bu 18 maddenin neyine neden karşısın onu söyle. Ama söylemiyor. Ana muhalefet liderinin söylediklerini önüme koyup düşünüyorum. Acaba biz mi farklı ülkede yaşıyoruz yoksa bu zat mı başka bir ülkede? Tutturmuş bir tek adamdır gidiyor. Sözünü ettiği tek adam nerede ben de bilmiyorum.”

CHP liderine “Ey Kılıçdaroğlu” diye seslenen Erdoğan, “Senin partinin genel başkanlığını yapmış olan İnönü tek adamdı. Çünkü onlar başkasına hayat hakkı tanımıyorlardı. O dönemde CHP il başkanları aynı zamanda valiydi. Kılıçdaroğlu, şimdi böyle bir şey yapsak nasıl olur? Demokrasilerde böyle bir şey olabilir mi olamaz. Artık CHP il başkanlarını vali yapamayacağız. Onu bildikleri için çılgına dönüyorlar” dedi.

Erdoğan, olası ‘tek adamlık’ senaryosunda yaşanacakları da şöyle anlattı: “Diyelim ki cumhurbaşkanı nefsine yenildi yoldan çıktı tek adamlık yapmaya kalktı. Her şeyden önce bu kişinin yakasına kim yapışır? Millet yapışır.”

Bakın bunu söylediği iyi oldu… Muhalif görüşe sahip olanlar bayağı da rahatlamıştır inşallah bu cevap sayesinde 🙂

KAYNAK: DIKEN

Like it? Share it!