Erdoğan’dan köşk sonrası ilk Anıtkabir yazılı mesajı

by admin | Perşembe, Ağu 28, 2014 | 1013 views

ERDOGAN-ANITKABIREvet, Erdoğan yemin edip CB sıfatını aldıktan sonra ilk Anıtkabir ziyaretini yaparak ilk mesajını yazdı deftere.. Merak edilen soru ise kendisinin en sonunda “ATATÜRK” sözünü kullanması şeklinde cevap buldu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ant içme töreninin ardından Anıtkabir’e geldi. Erdoğan Cumhurbaşkanlığı sıfatıyla Anıtkabir özel defterine yazdığı ilk yazıda “Vefatınızı ardından cumhurbaşkanlığı makamı ile cumhur arasındaki bağlar zayıfladı” dedi ve şunları yazdı:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı, halkın oylarıyla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olarak görevi devralıyorum. Vefatınızı ardından cumhurbaşkanlığı makamı ile cumhur arasındaki bağlar zayıfladı.

Bugün göreve başlarken bir kez daha cumhur ile başkanının, devlet ile milletin kucaklaşmasına vesile olduğunu düşünüyorum. Sizler istiklal mücadelesini başlatmış, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için mücadele etmiştiniz. Türkiye bugün özüyle ve ruhuyla tekrar buluşmuştur. Hakimiyeti Milliye’ye her zamankinden fazla güç kazandırmıştır. Vazifeye başladığım bu ilk günde aziz milletimiz için her zamankinden fazla çalışacağıma söz veriyorum. Ruhun şad olsun”

Erdoğan buradan köşke doğru yola çıktı.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code