Ermeniler’den Erdoğan’a çok anlamlı ve kuvvetli yanıt

by admin | Perşembe, Ağu 7, 2014 | 4838 views

ERMENİ-YAZARTürkiyeli Ermeni gazeteci, yazar ve aydınlar, Erdoğan’ın sözlerine “Affedersiniz Ermeniler” başlıklı yazılı bir açıklamayla yanıt verdi.

Anna Turay, Arat Dink, Ardaşez Margosyan, Aris Nalcı, Garo Paylan, Harutyun Özer, Karin Karakaşlı, Kenan Yenice, Hayko Bağdat, Nazar Binatlı, Nazar Büyüm, Ohannes Kılıçdağı, Rober Koptaş, Sebu Aslangil, Şake Yalçın, Tatyos Bebek, Yetvart Danzikyan’ın imzasını taşıyan metin şöyle:


“Sittin sene ‘Türküm’ diye bağırtıldık. (tamam sen kaldırdın) Bağırdığımız şeyi hiç ‘çirkin’ bulmadık. ‘Yanlış’ bulduk. Hiç, olmamızı söyledikleri şeye kızıp sinirlenmedik. O şey olmamızı dayatmalarına sinirlendik. Ha ırkçımız, ‘Türk düşmanı’mız hiç olmadı mı? Olmaz mı? Her millette ne kadar varsa bizde de o kadar vardır. Ama biz ırkçı olanlarımızı alıp da baş tacı etmedik. Bu bizim temsilcimizdir diye parlatıp ortalığa çıkarmadık. Nasıl ki şimdi senin sözlerini, sana oy verenlere yazmıyorsak, yıllardır da mağduriyetimizin kaynağı olarak ‘Türklüğü’ (ya da Kürtlüğü, Çerkesliği, Müslümanlığı vs.) görmedik. Soyu kırılmış bir halkın kendi toprağındaki diasporası olarak küçük küçük, sinik sinik yaşayıp gidiyoruz. Bizi oltaya takmayı bırak artık, dalgana bak. Ta ki biz Ermeniler, Rumlar, Süryaniler, Türkler, Kürtler, Çerkesler, Gürcüler, Aleviler, Hıristiyanlar, Museviler, Müslümanlar şimdi sana oy veren ve vermeyen kardeşlerimizle, bir gün senden daha iyisini yapabileceğimizi gösterene kadar, dalgana bak.”

Şimdi gel de ne kadar doğru bir ifade olduğunu belirtme. Adam “kaş yaparken göz çıkartır” cinsten öyle bir ifade kullanıyor ki gerçekten de Ermeni vatandaşlarımızı rencide ediyor. Ondan sonra da çevir kazı yanmasın.

Ermeni vatandaşlarımız da gereğini yapıp gayet bilge sözlerle gereken cevabı veriyor. Tabii anlayana…

KAYNAK: MEDYA / Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code