Etkili göz makyajı nasıl yapılmalı

by admin | Çarşamba, Nis 16, 2014 | 3997 views

goz-makyajiBakışlarınızın etkili olması için makyaj yaparken çok dikkat etmek gerekir. Gözlerinizin üzerine yaptığınız farı iki tonda kullanın. İç kısımlara açık, dış kesimlere koyu renk far kullanın. Bu bakışlarınızı daha derinleştirecektir.

Sürdüğünüz rimeli iki kat olarak uygulayın. İlk katın arkasından kirpiklerinizi pudralayın ve ikinci katı sürün. Bu kirpiklerinizi daha uzun ve daha dolgun gösterecektir.


Eye liner kullarak gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. Ancak eyeliner kullanırken markasına çok dikkat edin. Ucuzunu kullanmayın. Bir süre sonra kirpikleriniz kalmayabilir.

Gözlerinize açık renkli farlar kullandıysanız ya da günlük hafif bir makyaj istiyorsanız göz kalemini mümkün olduğunca ince sürün, ayrıca kahverengi göz kalemi kullanmak daha doğal görünmenizi sağlar.

Esmer bir teniniz varsa, kızıl, kahve ve gri tonları ile mavinin koyu tonları size çok yakışacaktır.

Açık tenliler her renk göz makyajını uygulayabilir.

Eğer gözleriniz çok küçükse, Koyu renk bir farı göz etrafına sürün. Farı göz pınarlarına sürmeyin.Gözün bittiği yere yakın olan kısma farı koyu sürün. Farı ince bir şerit halinde göz altına da sürün, ancak göz pınarına kadar gitmeyin. Şimdi tekrar göz kapağına çıkarak, göz pınarını olduğun kısma açık renkte bir far sürüp, bunu göz kapağının yukarısına doğru yayın. Rimelle kirpikleri belirginleştirin.

Göz kapaklarınızın şiş olduğu durumlarda, Göz kapağını belirsiz kılmak için farı kaşlara doğru ve ayrıca gözün dış kısmında, altta kalan kısma da biraz yayın. Kaş altına kullanacağınız renk ten renginize yakın olsun. Göz kapağı katını ise koyu bir renk yardımıyla belirginleştirin.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code