“Eve Dönüş” çilesi başlıyor..

by admin | Çarşamba, Tem 30, 2014 | 1165 views

RAMAZZAN-TATILCILER
Bayram Tatili sona yaklaşırken şimdi de dönüş yolu korkusu aldı tatilcileri.. Tatile çıkarkem 30 km uzunluğa varan kuyruklar bilindiği üzere çok zorlamıştı kendilerini.

Şimdi ise en az gidiş kadar çileli olan bir dönüş macerası onları bekliyor. Bu bakımdan sürücülerin trafik kurallarına uymaları, yola yorgun, uykusuz çıkmamaları, sık sık dinlenmeyi ihmal etmemeleri can güvenlikleri açısından son derece önemli.


Tatile giderken oluşan uzun kuyruklar ve otoyolda çeşitli kazalar göz önüne alındığında traffiğin belirlemiş olduğu güvenli sürüş kurallarına harfiyen uymak gerekiyor.

Bu arada dönüş trafiğinde aynı sorunların yaşanmaması için ekipler ilgili güzergahlarda gerekli önlemleri alıyorlar.

Bu arada tahmin edildiğine göre dönüş yolunda Karabük Gerede gişeleri arasında yoğunluk yaşanacak ve Gerede gişelerinden sonra otoyola girişi sağlayan yolun tek şerit olması nedeniyle uzun araç kuyrukları oluşab,lecek. Bu yüzden sürücülerin bir kısmının D-100 karayolunu kullanarak, Yeniçağa gişelerinden otoyola girmeleri uygun olabilir. Böylece otoyolun yoğun kısmı D-100 karayoluna aktarılmış olacağından, tatilciler fazla beklemeden, uzun kuyruklar oluşmadan yollarına devam edebilme şansına sahip olacaklar.

Bu arada dönüş yolunda da kontroller sürecek  ve ekipler güzergah boyunca sabit ve hareketli radar uygulaması yapacak. Hatalı sürücülere gerekli cezai işleminin anında yapılacak.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code