Evren’in ardından “saygı değer” bir gazeteciyle yazışmalar..

OPINIONKenan Evren kısa süre önce öbür dünyaya yolculuğuna çıktı. Bu satırların yazarı “mezarında hortlasın” ifadesini kullanmayı tercih edenler grubundan değildir… Hatta bu konuda söz konusu kişiye mezarında bile lanetler yağdıran kişilere sosyal medyada bayağı bir muhalefet yapmış bulunmaktadır.

Bu arada “naçizane” en takdir ettiği ve saygı duyduğu basın mensuplarının başında gelen “DEĞERLİ” gazeteci Deniz Zeyrek’ ile bile kısa bir yazışması olmuştur.

Bu satırların yazarı Değerli Zeyrek beyefendiye Kenan EVREN’ e karşı olan aşırı olumsuz bakış açısından dolayı “küçük” bir sitemde bulunmuş ve 1980 darbesinin o günkü şartlar içerisinde mütalaa edildiğinde milyonlar tarafından kurtarıcı olarak görülüp dualarla karşılandığını ve esas meselenin darbeden sonraki kötü ve zalim yönetim olduğunu ve bunun için Deniz Bey’ile aynı kanaati paylaştığını vs belirtmiştir..

Yazar, Deniz Zeyrek’ten Twitter üzerinde gelen cevaptaki ifadeyi okuyunca ise gerçekten bir nevi şok olmuş ve kelimenin tam anlamıyla SON DERECE ÜZÜLMÜŞ ve hatta mahcubiyet duymuştur – oldukça farklı şeyler ifade ediyor olmasına rağmen.

DENİZ Bey mesajında  1980 ihtilalinin ailesini nasıl “FECİ ŞEKİLDE OLUMSUZ” etkilediğini ve peşi sıra can kayıplarına bile neden olduğunu ifade edince yazar da (kendisiyle hiçbir ilgisi olmamasına rağmen) utanç ve vicdan azabı içinde kalmıştır.


Öncelikle ÇOK değerli Deniz Bey kardeşimize, söz konusu ACI VERİCİ OLAYLAR ile ilgili olarak halen de zerre kadar unutmadığını anladığımız acısını yürekten paylaştığımızı ve o olaylara sebep olan kişileri binlerce kere lanetlediğimizi buradan iletmek istiyoruz… ve devamla, onu çok sevdiğimizi ve “hayranlıkla” (bazıları her ne kadar bu kelimeyi sevmese de) ve umutla takip ettiğimizi de.. Bu arada, yarasını deşmeye neden olduğumuz için (muhtemelen) özürlerimizi kabul etmesini …

Fakat, yine de bir yanlış anlamaya neden olmuşsak düzeltmemize de izin rica ediyoruz değerli kardeşimizden; Sevgili DENİZ kardeşim, biz senin KENAN EVREN isimli kişiye SAYGI DUYMANI filan istemiyoruz…  Zaten böyle bir hakkımız ve yetkimiz söz konusu bile olamaz.. Öyle demiş veya anlaşılmasına neden olmuşsak ÇOK ÇOK ÖZÜR DİLERİZ.

Söylemek istediğimiz tek husus şuydu:

O günkü koşullarda (ki burada görüşlerimiz biraz farklı olabilir) gelen cuntayı insanlar (milyonlar milyonlar) can kurtarıcı olarak gördüler – ve fiiliyatta da hakikaten öyle olmuştu, aksini iddia etmek biraz zor bize göre, ayrıntıya girmiyoruz hiç…

Daha sonra ise SON DERECE KÖTÜ VE ZALİM BİR YÖNETİM ve ALINAN CANLAR.. Bu kısmı dünyaa döndükçe ve sonrasında affedilir gibi değil ve keşke SAĞLIKLIYKEN sorumlular bu yaptıkları için cezasını çekmiş olsalardı diye düşünüyoruz net olarak – YÜZDE BİN HEMFİKİRİZ burada.

Kişi öldükten sonra “Dünyaya tekrar geldiğinde böcek olarak gelir..” filan gibi seviyesiz lanetleme mesajları vererek deşarj olma tarzında tutum ve davranışı benimsemiyoruz, yalnızca (ki zaten sizin yaaptığınız böyle bir şey değil asla).

Bir de diyoruz ki, mezar avcılığına dökülürse işler bu şekilde – yani ölmüş kişileri mezarda da böyle kovalamaya kalkarsak eğer, o takdirde sorulacak o kadar çok hesap/fatura çıkar ki kadro kursak bu iş için, zor yetişiriz. Örnek mi istersiniz bir tane? Çerkezleri Anadolu’da oradan oraya sürüp binlerce, onbinlerce can kaybı vermelerine neden olan MUHTEREMLER ilk sıralarda yer almaz mı mesela?

Özetle, ACINIZA YÜREKTEN KATILIYOR en samimi sevgi ve saygılarımızı sunuyor ve ümit ediyoruz ki değinmek istediğimiz nokta daha iyi anlaşılmıştır..

Allah sizin gibi kıymetli İNSAN ve vatan evlatlarını korusun.. Çünkü çok fazla da yok onlardan…

Mustafa HUNCA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code