Ey sorumlu kişiler, dilinizden düşürmediğiniz “demokrasiyi” böyle mi koruyorsunuz?

HURRIYET-SALDIRIEvet soru aynen de böyle; Ey sorumlu kişi dilinizden düşürmediğiniz “ileri demokrasiyi” böyle mi koruyorsunuz?

İnsan kılığında yaratıklar, adaleti ve milleti mecliste temsil etsin yasama yapsın diye oraya gönderilen bir ÇETE BAŞI önderliğinde Türkiye’nin en önemli HABER ALMA kaynaklarından biri olan bir basın organının merkezini basıp işi neredeyse (hani polis filan gelmese – nitekim Madımak hala hafızalarda) linç boyutuna getiriyor ve her yere hızır gibi yetişme becerisi olan polis lütfen teşrif ediyor olay mahalline…

Bu arada gazete binası içinde olan insanlar – bunların elinde öyle IŞİD’e filan gidecek cinsten füze filan da yok hani – korku ve endişeyle dolu anlar geçiriyorlar.. Nihayet emniyet güçleri teşrif edip olayı kontrol altına alıyor… Ama ne kontrol ha? Herhalde bir de çay kahve ikram edilse yerinde olurmuş bu terör estiren insanlık dışı yaratıklara..

Sonra ne mi oluyor? Hani insan ve de “İLERİ DEMOKRASİ” ÜLKESİ vatandaşı olarak beklersin ki süratle olayın çok ciddi ve set biçimde üstüne gidilecek ve bu tedhiş eylemini yapan, cana kasteden gerici vandallar ciddi biçimde kanun karşısında hesap verecekler.. Ne gezeeeer?


Bir de bakıyorsun ki devletin başı olacak zat ekranlara vs çıkıp da bu terör estiren ilkel yaratıkları tenkit edeceğine, saldırıya uğrayan gazeteye “SALDIRMAYA” devam ediyor.. Bu yaratıklara benzer kim olsa aynı eylemi misliyle tekrar eder haliyle.. Nitekim onlar da aynen öyle yapıyor.. Bu arada muhterem Başbakan henüz ciddi biçimde olaya müdahil olmuyor, şöyle yumruğunu bir de masaya vurup filan…

Pekiyi bu arada emniyet ve adalet mekanizması ne yapıyor? İşte onun haberi de aşağıda kısaca;

“Saldırılara ilişkin 6 kişi gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri ve Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sonucu gözaltına alınan 6 şüphelinin dün gece taş ve sopalarla Gazetenin kapısına kadar gelip camları kıran kişiler arasında olduklarının belirlendiği öğrenildi. Gözaltına alınan 6 kişi sorgularının ardından serbest bırakıldı. Polis önceki gece düzenlenen 2. saldırı sırasında Hürriyet’in önünde oldukları tespit edilen 6 kişinin ifadesini aldı. Diğer kişilerin kimliklerinin belirlenmesi için güvenlik kameraları görüntüleri inceleniyor. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada ise, önceki gece gerçekleşen yürüyüş ve protestolarda “Mala zarar verme” gerekçesiyle 93 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Salı gecesi Hürriyet’e düzenlenen saldırı sırasında gazetenin önünde oldukları tespit edilen 6 kişi, dün Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce gözaltına alındı. Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro’da sorgulanan şüpheliler ifadelerinde, gazete binasına protestoya katılmak için geldiklerini, taşlı ya da sopalı herhangi bir saldırının içinde olmadıklarını öne sürdü. 6 kişi Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Başsavcılık ifade tutanaklarının kendilerine gönderilmesini istedi. Polis yetkilileri, Hürriyet Gazetesi’nin güvenlik kamerası görüntülerinin incelendiğini, her iki saldırı ile ilgili kimlikleri tespit edilen kişilerin gözaltına alınacağını belirtti.”

İşte size İLERİ DEMOKRASİ ülkesi… Ne de YAKIŞIYOR bu tarif ama değil mi?

Editör / Kaynak: Medya

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code