F.Bahçe Avrupa’da çifte final oynayacak

by admin | Cuma, Mar 21, 2014 | 1689 views

FENER KADIN VOLEYBOLSarı Lacivertli camia büyük bir gurur yaşamaya hazırlanıyor. Futbolda şampiyonluğa çok yakın olan camia diğer taraftan da CEV Kupası ve CEV Challenge Kupası’nda final oynayacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı ve Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımı oyuncuları, Burhan Felek Voleybol Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte 26 Mart Çarşamba günü deplasmanda yapacakları finalin ilk maçları öncesi gazetecilerin sorularını cevapladı.

Finalde Rus ekibi Uralochka-NTMK ile karşılaşacak “Sarı Melekler”in antrenörü Marcello Babondanza, finaller öncesi yaptığı değerlendirmede, bu noktaya gelmenin iki takım için de başarı olduğunu dile getirdi.


Babondanza, “Daha önce farklı takımlarda iki kez final oynadım. Kolay elde edilebilecek bir başarı değil. Bunu iyi biliyorum. Çok zor. Amaç kupayı almak tabii ki ama buraya gelmek de iki takım için bir başarıdır” diye konuştu.

Rakiplerinin durumu ve kupayı kazanma şanslarıyla ilgili bir soruya Abbondanza, “Rakibimiz de iyi bir takım. Finale çıktıysa iki takımın da şansları eşittir. İlk maçın Ekaterinburg’da olması nedeniyle seyahat yorgunluğu gibi problemler yaşayabiliriz ama bizim de avantajımız, eğer maç altın sete gitme durumuna kalırsa ikinci maçta burada taraftarlarımız önünde oynayacağız” şeklinde ifadeler kullandı.

“Finallere kesinlikle hazırız”

Finalde İtalya’nın Andreoli Latina takımıyla karşılaşacak Fenerbahçe Grundig’in antrenörü Daniel Castellani ise Avrupa’da kupa kazanma şansı yakaladığı için kendisini şanslı ve heyecanlı hissettiğini söyledi.

Takımının dengeli bir form grafiği olduğunu kaydeden Castellani, “Rakibimiz tecrübeli bir ekip ama bizim çok büyük şansımız var, kazanacağımıza inanıyoruz. Finallere kesinlikle hazırız” ifadelerini kullandı.

Oyuncular, teknik heyet ve yöneticiler röportajlardan önce toplu fotoğraf verdiler.

21.03.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code