Fenerbahçe’den UEFA nezdinde Trabzon’a karşı yeni hamle

by admin | Pazar, Tem 20, 2014 | 1456 views

FENER-TRABZON-UEFA
Fenerbahçe ve Trabzon arasındaki savaş maalesef bütün hızıyla devam ediyor ve kolay kolay bitecek gibi de görünmüyor. Şimdi de Fenerbahçe hamle sırası alarak UEFA nezdinde teşebbüste bulundu. Sarı-lacivertliler, UEFA’dan şok bir talepte bulunarak Trabzonspor’un Avrupa kupalarından men edilmesini istedi.

3 Temmuz sürecinin ardından iki kulüp camiası arasında büyük bir gerilim yaşanırken, son olarak Fenerbahçe, Trabzonspor’un da maç ayarlama işinde günahsız olmadığını gösteren belgeler ileri sürmüş, bunu UEFA’ya teslim etmişti. Avrupa futbolunun patronu da, dosyayı incelemek üzere disiplin müfettişi İsviçreli hukukçu Jean Samuel Leuba’yı görevlendirdi. (Leuba, Beşiktaş’ın mali fair play’den dolayı ceza almasını sağlayan kişi)


Habere göre  UEFA, gelen şikayetler sonrasında disiplin müfettişi olarak İsviçreli avukat Leuba’yı atarken, Fenerbahçe yeni bir şikayette daha bulundu, bordo-mavililerin Avrupa kupalarından çıkarılmasını istedi. Sarı-lacivertliler, UEFA’dan şok bir talepte bulundu “Trabzonspor’u Avrupa kupalarından men edin”

İşte bu Leuba, hem Trabzonspor’un “şike-teşvik” olayının içinde bulunup bulunmadığını soruşturacak, hem de Trabzonspor’un şikayet ettiği Türkiye Futbol Federasyonu’nun kusurlu olup olmadığına bakacak.

Fenerbahçe’nin 18 Temmuz’daki yeni başvurusunda, “Trabzonspor’un ilk Avrupa maçı 21 Ağustos’ta oynanacak. Bu tarihten önce kararınızı çıkarın” dediği vurgulandı. UEFA’daki duruşma için tarih de belli oldu. Buna göre, Leuba’nın hazırlayacağı raporun ardından dosya üzerinden görülecek duruşma 16 Ağustos’ta gerçekleştirilecek. UEFA Disiplin Kurulu, bu oturumunda hem Trabzonspor’un durumunu karara bağlayacak, hem de TFF ile ilgili düşüncesini ortaya koyacak.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code