Fransa’da sade vatandaşa yine katliam: Terör 153 can aldı

by admin | Cumartesi, Kas 14, 2015 | 1101 views

PARIS-ATTACKSİnsan denen yaratık (bunlar da Mars’tan gelmediğine göre) dünya üzerimdeki şeytanlıklarına devam ediyor.. Yine din adına yapıldığına hiç şüphe olmayan – nasıl bir dini savunmaska bu – büyük bir katliam ve günahsız 153 insan bu dünyaya veda ediyor..

Şimdi malum “dinine çok bağlı” ve adaletten ayrılmayan camiadan yine benzer sesler çıkacak: “Efendim, ama Filistin’deki insanlar katledilirken sesiniz çıkmıyordu..” veya “Suriye’deki malum din için savaşan grup bombalanırken nerdeydiniz?” vesaire..

Bu çağda yani insanlığın esasında artık rahatlamış biraz dah feraha ulaşmış olması gereken bir zamanda insanın insanı boğazlaması olaylarına bakınız..

Ya arkadaş Allah şeytanı yaratmamış mı kötülük sembolü olarak? Size ne oluyor ya? Neden şeytanlaşıyor ve onun görevine soyunuyorsunuz ki adeta, dini yayacağız diye (veya koruyoruz mazaretiyle)?


Evet dün yine asrın en büyük katliamlarından biri gerçekleşti hem de Fransa gibi tam da Avrupa’nın göbeğinde ve yapılan eş zamanlı silahlı ve bombalı saldırılarla Paris kana bulandı. Dünyayı şoke eden ve Fransa’da sınırların kapatılıp olağanüstü hâl ilan edilmesine yol açan terör saldırılarında en az 140 kişi hayatını kaybetti. CNN International, can kaybını 153 olarak duyurdu. AFP, yaralı 200 kişiden 80’inin durumunun ciddi olduğunu bildirdi. Dünyanın dört bir yanından gelen mesajlarda, Paris’teki terör saldırıları kınanıyor.

Altı noktaya düzenlenen saldırılardan en kanlısı, Paris’teki bir rock konseri sırasında gerçekleşti.

Yaklaşık 1500 kişinin olduğu Bataclan konser salonuna saldıran silahlı kişiler; önce el bombaları attı, ardından da içeri girerek yüzlerce kişiyi rehin aldı. Üzerlerinde patlayıcı düzenekler olan saldırganlar, rehin aldıkları kişilerden birçoğunu öldürürken; onlarca kişi de terörle mücadele ekiplerinin düzenlediği operasyonla kurtarıldı.

Yetkililer, ABD’li grup Eagles of Death Metal’in (Death Metal Kartalları) verdiği konser sırasında gerçekleşen saldırıda en az 100 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Hayatını bu menfur saldırı neticesinde kaybeden bütün kurbanlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Teerör denen bu pisliğin de “hangi dinden” ve hangi nedenle olursa olsun bir an önce başının ezilmesini istiyor ve melun olaydan beslenen pisliklerin de bir an önce bertaraf edileceğiniz umut ediyoruz.

Kaynak: Medya / Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code