Fuat Avni’nin Twitter hesabına yasak geldi

by admin | Salı, Oca 20, 2015 | 1190 views

FUAT-AVNI-2Malum muktedirin canını hi şüphesiz en çok sıkan kişi olana TWITTER fenomeni Fuat Avni hesabına yine yasak geldi.

Bilndiği üzere bu hesabın sahibi daha önce de defalarca hükümetin atacağı adımları önceden bilmiş ve bunları Twitter hesabından yayınlamıştı. Fuat Avni dün gece de yeni bir haber yayınladı ve TÜBİTAK ve TİB’eyapılacak operasyonları bildi.


Twitter’da yazdıklarıyla çok konuşulan Fuat Avni, dün gece TÜBİTAK ve TİB’e operasyon başlatılacağını yazdı, polis bu sabah harekete geçti. Çok sayıda isim hakkında yakalama kararı alındı, polis TÜBİTAK’ın Gebze Yerleşkesi’ne girdi.

Ankara’nın bulunduğu 4 ilde kriptolu ve normal telefonların yasa dışı dinlenmesine yönelik operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nda (TİB ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’ndaki (TÜBİTAK) bazı kişiler hakkında yakalama kararı olduğu öğrenildi.

Kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlemelerine ilişkin başlatılan operasyon kapsamında  aralarında TİB eski Başkan Yardımcısı Hasan Palaz, TİB Başkan Vekili Osman Nihat Şen ve Bilgi Sistemleri Daire Başkanı İlhan Elieyioğlu’nun bulunduğu toplam 28 kişi yakalama kararı çıkartıldı.  Operasyonun Ankara merkezli olmak üzere İstanbul, Sakarya ve Kocaeli’nde olduğu belirtildi.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code